19 Aralık Serkan Yaşar Adana Altılı Ganyan Tahminleri

1. KOŞU: KUANPO//PERICLES: Burada liderliği alacak olan safkanın bitirme şansını yüksek görüyorum. Bu sebepten de Kuanpo'yu ilk sıradan değerlendireceğim. Son iki startında da öne hamle yapan ancak daha süratli rakiplerinin olmasından dolayı öne yakın giden safkan, uzun mesafe kum yarışlarına yatkın orjiniyle dikkat çekiyor. Bundan iki yarış önce Final Waltz kazanırkenki altıncılığı da henüz yeterince tecrübe kazanmamış bu safkan için fena sayılmazdı. Bugün kilo avantajını da arkasına alarak beyaz bayrak ayna deneyeceğine ve de bu grupta bunu başarabileceğine inanıyorum. Bence önde Kuanpo olacaktır. Kuanpo olmazsa da ne olursa olsun bir safkan tempo verecektir, diye düşünüyorum. Bu sebepten, öne yakın gitmeyi seven Pericles için de çok uygun bir yarış olduğunu söylemek mümkün. O da uzun mesafeye yatkın orjini, etkili hazırlıkları ve de kaliteli jokeyi ile buradaki en şanslı safkanlardan biri. 

2. KOŞU: DISTINCTION//MILOCHKA//LADY MALAHIT: Yarış hayatının ilk koşusuna biraz tereddütlü başlayan Distinction, o gün koşuya da hemen dahil olamadı. Düzlüğe dek orta grupta ilerleyen safkan, düzlükte sprinte kalktı ancak yanına at alana kadar da ataklarını güçlendiremedi. Bu sebepten bgünkü grubun kalabalık olması safkanın performansına ekstra katkı sunacaktır. Son koşusunda 1400 metre mesafede startta 40-50 metre takılmasına rağmen, hiçbir yerde koşudan vazgeçmeyip düzlükte hız kesmeyen ataklarla iç bariyere yaslanıp dolduran Milochka, önlere sarkıp beşinci oldu. O gün belki de biraz daha mesafe olsa daha iyi yerde de bitirebilirdi. Bugün startta oyalanmazsa bu grupta söz sahibi olacağını düşündüğüm safkan, kuponlardaki yerini mutlaka almalıdır. Lady Malahit, orjin bakımından çok dikkat çekici bir safkan. Uzun süredir start sorunuyla boğuşan ancak buna rağmen yarış geneline baktığınızda performansı etkili olan tay, bugün kapalı gözlük takısı almış. Ayrıca tercihli starttan da çıkmıyor. Bugünkü jokeyi Burhan Kılınç'la iç pistte 800'ü 49 rahat yaptığı çalışması da ilgi çekici. Annesinin Out Of Control ve de Step By Step gibi kaliteli safkanların anadan kardeşi olduğunu düşünecek olursak bugün iç kulvar avantajını iyi kullanıp liderliği alarak bitirmeyi deneyebileceğini söyleyebiliriz. 

3. KOŞU: GELKIZ: Sert grupta ikinci olduğu gün yorumlayarak önerdiğim Gelkız, potoda Berengül gibi güçlü bir rakibine burun farkıyla geçilirken gerisinde bıraktığı isimler Hayırlıkız, Kış Masalı, Ildır Esintisi, Güzelçocuk'tu. Aslında bu performansının benim için sürpriz olmayacağını o günkü yorumlarımda geniş geniş açıklamıştım. Çünkü evvelki sene sert rakiplerinin arasında iyi yerlerde bitirdiği yarışlar vardı. Özetlemek gerekirse o günkü performansının ardından bugün bu grubu geçmemesi benim için sürpriz olur. 

4. KOŞU: NO WAY OUT//SHORTY: Bugünkü mücadelede No Way Out,  normal şartlar altında startla birlikte liderliği kimseye kaptırmayacaktır. Önde veya öne yakın gitmeyi seven Lider'in bu konuda pek ısrarcı olacağını düşünmüyorum. Bence o, ikincilikte sürüklenecektir. Son üç koşusunda da tempo veren Polar Star'ı da unutmamak lazım. Burada karşımıza iki senaryo çıkıyor. Birincisi, Polar Star ile Lider'in numarayı No Way Out'a bırakması. Bu senaryoda , hazırlıkları eksiksiz olan No Way Out zor geçilir. İkinci senaryo da No Way Out'un öne düşmemesi, ki bu durumda ne Lider Polar Star'a ne de Polar Star Lider'e kafayı kolay bırakmaz. Yani tempo epey yükselir. Böylesi bir hadisede de Geriden gelecek olan Shorty ile Demdem arasında bir mücadele izleriz. Bu ikisi arasından da bir tercih yapacak olursa ben Shorty'yi seçerim. Son iki galobunda birlikte olduğu Mehmet Akyavuz idaresinde ilk kez piste çıkacak olan safkanın bu tarz gidişatlarda kazanma şansı çok fazla. 

5. KOŞU: ÖZMERİÇ KIZI // ŞAFAKŞAHANE: Maidenden çıktığı yarışta hiç zorlanmadan kazanırken kimliğine kavuşmuş görünen Özmeriç Kızı, bugün de iyi yer tutabilirse denk grupta çok şanslı olacaktır. Ankara'daki son koşusunda düzlüğe çok rahat bir tempoda çıkmasına rağmen temponun çok yükselmeyince olumsuz etkilenen Şafakşahane, istediği sprinti atamamıştı. Bugün temponun yükselme ihtimali olduğuna inandığımdan ön sıralarda değerlendirilmesi taraftarıyım. 

6. KOŞU: SAADET SULTAN//BURLA// PRENCES NAZOM: Yarış hayatının ilk startında sonlarda güçlü bir sprint atan Saadet Sultan, yaş aldıkça daha uzun mesafelerde iyi koşmasını beklediğim bir kısrak. Son startında dördüncü olurken yine sonlarda canlı görünen Burla, eğer liderliği alıp tempo verebilirse de Prences Nazom, bu koşuda en şanslı bulduğum üç tay. 

ADANA BÜLTEN VE YAZAR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Adana At Yarışı Tahminleri

7.2 // 6.1
4.11.9 // 6.3
6 GELKIZ BANKO
3.
2
8.9.1.6.
12.2.3.11
11.3.10.12.6.8.9

47.04 TL // 156.8 TL

FOTO FİNİŞ AT YARIŞI TAHMİNLERİ 

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.