22 Aralık Serkan Yaşar Adana Altılı Ganyan Tahminleri

Adana'da güzel bir yarış programı var. Ben bugün yalnızca birinci altılıyı yorumlayacağım. Çok ağır bir favori olsa da ikramiyenin fena olmayacağına inanıyorum. 

1. KOŞU:

Bu koşuda tecrübe kazanıp formunu ilerleterek ön plana çıkan üç ve de ilk kez koşacak olup gerek hazırlıklarıyla gerekse de orjinleriyle dikkat çeken iki safkan bulunuyor. Ben burada iki yeni koşan tayı diğerlerine göre daha çok tutuyorum. Öncelikle, Kaizbert temsilcisi olup bizzat Müslüm Çelik tarafından hazırlanan, anne tarafından güçlü bir kan hattından gelen ve de kuma çok yatkın duran Yiğitkardeş, favorim olacak. Bu tay, Kasım ayının başından beri idman pistinde olmakla beraber son çalışmasını 1000-1.10 ile bitirerek ulaştığı formu göstermiş. Kaizbertlerde böyle sık idman yapabilen tay sayısı azdır. Genellikle tendon sorunları olduğundan kenterlerle hazırlanıyorlar. İkinci olarak ise Eylül ayından bu tarafa kusursuz bir şekilde hazırlanan ve de tay satışlarında 210.000 TL bedelle satın alınıp o günkü en pahalı ikinci tay olan Asrın Pehlivanı değerlendirilmelidir. Annesi, hem Yiğitbaşı, hem Bedran hem de Berksoy ile anadan kardeş. Grup 1 Çanakkale Zaferi ikincisi Alişhan'la da ana baba bir kardeş. Bu tayın da mesafe ve de pist ayırt etmeksizin başarılı olabileceğine inanıyorum. Son çalışmasını da bugünkü jokeyi Mehmet Akyavuz ile yaparak benzer şekilde 1000'i 1.10 yapmış. Bununla birlikte Köseoğlu Ekürisi'nin son dönemde yakaladığı formda gözden kaçmamalı.

2. KOŞU:

İdman pistinde ışıl ışıl parlayan Boudicca, uzun zamandır, geldi gelecek diye beklediğim bir kısrak. Bu koşusuna aprantisi ile birlikte hazırlanıp 800'ü 51 yapmış ama rahat ile çok rahat arasında olduğunu söyleyebilirim. Kum piste çıktıktan sonra ciddi bir form sıçraması yaşayan Sayra Kızım, kazandığı gün bu grubun çoğunu geçmişti. Sonraki yarışında ise ekürisi Feyman Abi'ye kaybetti. Yeniden Hışman Çizik ile buluşan ve de dişi rakiplerini bulan safkandan yine başarılı bir yarış gelecektir. İnişli çıkışlı bir performansı olsa da zaman zaman bu tip gruplarda çok etkili koşulara imza atan Hafocan da bu ayağın olmazsa olmaz isimlerinden biridir.

3. KOŞU:

Bugün İnto yüksek tempoda kaçmak isteyecek ancak Beceriklihan'ın buna müsaade edeceğini sanmıyorum. Aynı zamanda Hidden Jewels da onları yakın markaja alacaktır. Bu durum ise en çok, sprinter yapılarıyla bilinen İmpulsive ile Fara Fern'e yarayacaktır. Evvelki senelerde Grup 1 mücadelelerde görmeye alışkın olduğumuz Hidden Jewels da Doğu illerindeki yarışlarında toparlanma eğiliminde olduğu gösterdi. Önde yalnızca bir safkanın olması durumunda onun da şans bulabileceğine inanıyorum. 

4. KOŞU:

Günün en önemli ve de en net favorisi şüphesiz ki Kayasel. Şimdiye dek grup yarışlardaki performansı, fazla yoruma yer bırakmıyor. Anlaşılan, ilgilileri sene bitmeden yarış kazanmak istediler. Eğer startta kalmaz, jokeyini atmaz, Allah esirgesin, yarış içinde sakatlanmazsa -yarışsever tabiriyle- yem kenteri yapar. 

5. KOŞU:

Bugün önde ciddi bir pres görmeyecek olan Unzen de idman pistinde en beğendiğim atlar arasında ilk sıralarda. Son yarışında geçildiği Adını Sen Koy şu anda çok formda. Galoplarını birlikte yaptığı Bildenhan'dan daha canlı gördüğüm safkanın bugün sonlara kadar direnmesini bekliyorum. Yarış düşündüğümün aksine hızlı giderse bugün için şans bulacağına inandığım Hüma Sultan, grubun kalite atlarından biri olup son dönemde formu yüksek olan Derin Mavi, Müslüm Çelik ile yaptığı çalışmasından beğenimi kazanan Silvertay ve de boş kilo ile start alacak olup son yarışını tekrarlaması halinde Beyazadam ile uzunda üstü üstüne başarılı yarışların ardından kısa mesafede etkisiz kalıp yeniden uzuna dönen Atılgan Kuruş ön planda değerlendirilebilecek safkanlardır.

6. KOŞU

Bu mesafedeki yarışını beyaz bayrak ayna deyimiyle çıktığı gibi bitiren Koşantay, o gün çok rahat bir birincilik elde etmişti. Bir sonraki koşusunda kısalan mesafeye ek olarak grubun sertleşmesi ve de kendisi gibi seri rakibini bulunmasından ötürü etkisiz kalmıştı. Bu defa uzayan mesafede daha farklı bir performans bekliyorum. Uzun zamandır takibimde olan Nalakoşan'dan bir çıkış yarışı beklediğimi söyleyebilirim.  Bugün öne erken mi düşer, yakın takip edip düzlüktemi arttırır tam olarak kestiremiyorum. Ancak Koşantay'ın iki gidebileceğine inanıyorum. Bu sebepten liderliği Nalakoşan'a bırakabilir. Ben bugün, önde gitmeyi seven bu iki safkanı ön planda tutuyorum. 

Serkan Yaşar Adana Altılı Ganyan Tahminleri:

1. ALTILI

8.1.4
3.6.2 // 10.11
4.2.6
5 KAYASEL BANKO
6.1.2.9.11.8
3.7.12.8.11.4.9.5

60.48 TL // 151.2 TL 


l

Etiketler

Yorum Gönder

1 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.