21 Aralık Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri (TUTTU)

SANCAKTAR: Aydereağası'na geçildiğinde koşunun temposu çok düşüktü. O gün 800 metre 59'la geçildi ki oldukça yavaş sürüklenen bir yarıştı. Ama bugün biraz daha farklı bir koşu izleyeceğimiz ortada. Ulubeyi, Ortaylı ve Adaletli Kasırga üçlüsünün varlığı temponun ne kadar yükseleceğinin belirtisi. Daha önce Ulubeyi ve Ortaylı'nın bir araya geldiği koşuda tempo çok yüksekti. Bugün bunlara bir de Adaletli Kasırga eklendi. Sancaktar için ideal bir gidişat olduğunu düşünüyorum. 

FIRST SMILE: Yarış hayatına İstanbul'da favori olarak katıldığı koşuyla başladı. O günkü grubun bunlardan daha sert olduğu da söylenebilir. Yaklaşık üç hafta önce start alan safkan, kalite isim Always Lucky ile de anneden kardeş. Ayrıca annesi Always The First de Kurtel Harası'nın nadide kısraklarından olan ve çok kaliteli taylar veren Dame De Sion'un kızı. Her türlü pist de zorlanmadan koşacağından da şüphe yok. İdman pistine dönecek olursak o koşusundan sonra iç pistte biri uzun, ikisi kısa üç galop gerçekleştirerek formunu muhafaza etti. Grubun uygunluğu ile ön plana çıkıyor. 

AS DE COUR//PROOF STRIKER: As De Cour çok uzun zamandır çim pistte koşuyor olsa da ilk koşusunu kumda yapmış, kazanmıştı. Ekürisi Drummer, diğer ekürilerden Frankenstein ile burada tempoyu üst seviyelere çekecektir. Geride beklemeyi seven, düzlük sprinti de etkili olan safkan, bugün gidişatın lehine olması ve grubun da zayıflığı ile kazanmaya yakın görünüyor. Önde Drummer boş kalırsa o da bitirebilir. Hatta böyle bir durumda sonlarda iki ekürinin de içinde olduğu bir birincilik mücadelesi izleyebiliriz. Proof Striker, İstanbul'da uzun mesafede sert grupları geçmiş bir safkan. Son katıldığı koşu kısa mesafede olduğundan öndeki safkanı kaçırmamaya gayret etti ancak bugün büyük ihtimalle gerilerde bekleme yapacak. Yarış yavaş giderse öne yakın da takip edebilir ama bu defa tempo veren ata yapışmayacaktır. Kendine gelen kalite safkanı da en az As De Cour kadar şanslı görüyorum. 

PETROCELLI: Bursa'dan İstanbul'a transfer olup orada da başarılı yarışlar yaparak üst seviye atlar arasında aldığı neticelerle kalitesini ortaya koydu. Şimdiye kadar yarış koşan üç kardeşinden ikisi şunlar: İllüzyon, Mandarin. Bunlardan Mandarin'in yarış hayatı pek uzun sürmedi. Bir kez Açık 2, bir kez de Grup 3 kazandı. İki yaşlı taylardan İllüzyon ise Grup 1 Çaldıran Koşusu'nun yanı sıra Grup 2 ve Açık 3 koşular kazanarak sonunda bu orjinin kalitesini ortaya koyabildi. Akın Sözen'i Kurt Ekürisi'nin atlarında pek göremeyiz ama en son kazandığı Mind Hunter yarışından sonra bugün Petrocelli'ye onun binmesi pek şaşırtmadı. 

RED REAL: Kocaeli'deki son üçüncülüğünde Serkan Yaşar, günün sürprizleri arasında tavsiye etmişti. Ben de yorumu okuyunca o gün dikkatle izledim. O gün yarış normal tempolarda seyretti. O gün düzlükte aprantisi yanlış kulvar tercihi ile içeriye daldı. Oradan kamçı gayretiyle safkanı yürütüp üçüncülüğü kurtardı. Benim kanaatim, bu safkanın biraz tempo istediği ve dış kulvardan gelmesinin daha faydalı olacağı. O yarışında takılan dilbağı da faydalı olmuşa benziyor. Mustafa Çiçek idaresinde piste çıkacak olan safkan, önde aradığı tempoyu da bulacağa benziyor. 

YARIŞ BÜLTENLERİNİN BURSA TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Not: Kara Kamçı, Sezer ve Yiğit Can'ın tahminlerine www.yarisanat.com sitesi üzerinden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

5.2 // 8
3 FIRST SMILE BANKO
2.1 // 4.6
6.9.2.1.4.5
4.2.1.3.6.7
3.5 // 8.4.7

20.16 TL // 151.2 TL 

2. ALTILI

6.9.2.1.4.5
4.2.1.3.6.7
3.5 // 8.4.7
2 PETROCELLI BANKO
6.7 // 3
12.2.5.7

40.32 TL // 151.2 TL 


Foto Finiş'in Ücretsiz Bursa At Yarışı Tahminleridir.


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.