20 Aralık Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri (TUTTU)

PINA COLADA//MISS EVGENIYA(KOŞMAZ): Pina Colada ilk koşusunda çok sert bir gruba düştü. Yarışı kazanan safkan Strong Legs iken ikinci olan Mogaavo'ydu. Bu defa daha denk bir grupla start alacak. Ayrıca ekürisi o gün starttan çıkmamıştı. Bu kez o da start sorununu aşacaktır diye düşünüyorum. Yarış hayatının ilk koşusunda starttan iyi çıkış alamayan Miss Evgeniya, gerilere düşmüş, düzlükte dışa açılarak usta atlar gibi sprint atarak önlere akmıştı. O gün az farkla kaybeden safkan 1200 metreyi 1.13 içerisinde koşması bir yana, biraz daha mesafe olsa kazanacaktı da. Bugün Akın Sözen'in deklare olduğu tay, orjin olarak da öne çıkıyor. Babası Red Giant'ın şimdiye kadar koşan tay sayısı az olsa da birçoğu birkaç yarış içinde maidenden çıktı. Annesi ise bir Cape Cross temsilcisi. Bu koşu için yapmış olduğu hazırlıklarını da beğendiğim tayın, ikinci koşusunda maidene veda edebilecek durumda olduğuna inanıyorum. 

MAGNUM OPUS: Ahmet Çelik, bu safkanla katıldığı Handikap 24 mücadelede düzlük boyunca bir türlü yol bulamayarak üçüncü olmuştu. Aslına bakarsanız o gün yarış yavaş gitmesine rağmen çok etkili bir performans sergileyen Magnum Opus'un kazanmama ihtimali yok denilecek kadar azdı. Bugün az atlı mücadelede Volta'nın tempo vermesini bekliyorum. Ahmet Çelik, gruba çok avans vermeden, daha kontrollü binerek bu defa kendini affettirecektir. Banko olarak öneriyorum. 

GREEN SHADOW: Son startında tempo yeterince yükselmemesine rağmen iyi durumunu sahaya yansıtıp başarılı bir ikincilik elde eden Green Shadow, bugün Saetta, Magic Man, Legend Of Love gibi seri isimlerin bir araya geldiği mücadelede etkili sprintiyle sonuca gidebilecek durumda. Daha evvelinde 1400 metre sentetik pistte yarış kazanan, 1500 sentetikte potoda kaybeden safkan için mesafenin sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. 

SECRET TO SECRET: Kariyerine başladığı koşuda Akın Sözen ile piste çıkan Secret To Secret, yarış başladığında jokeyine kısa süreli sorun çıkarınca grubun gerisinde kaldı ve düzlüğe kadar da en gerideydi. Son dört yüz metreye gelindiğinde Akın Sözen safkanı dışa almak istedi fakat Secret To Secret iç kulvara yatınca bu defa dışarıdan içeriye doğru yavaş yavaş doldurmaya başladı. Son 50 metreye gelindiğinde iç kulvardan birkaç kamçı teşviği ile ritmini bulan tay, yarışı kolayladı ve de ikinciliği çok kolay bir şekilde alırken binicisi daha fazla zorlamadan kendi haline bıraktı. Bu koşuya da dereceli işlerle hazırlanan ve de son çalışmasında 600'ü 36 ile bitiren tayın dahil olduğu eküri Köseoğulları da çok formdalar. O gün ortaya koyduğu potansiyelle bu grubu geçeceğine ikna olduğum tayı banko öneriyorum. 

NALKAPON DAYI'NIN İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

4.7.1 // 9
10.9 (9 KOŞMAZ)
2.5.6.7.4
4 MAGNUM OPUS BANKO
9.1.6.2.3.5
9.6.4.1.10 // 5.7.2

63 TL // 134.4 TL

ALTILI GANYAN 292 TL İKRAMİYE VERMİŞTİR.

2. ALTILI

9.1.6.2.3.5
9.6.4.1.10 // 5.7.2
2.6.7.8
1 GREEN SHADOW // 6
9 SECRET TO SECRET BANKO
5.7.2.12.9

42 TL // 134.4 TLYorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.