18 Aralık Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

KARATUĞ//ÇAKMAKTAŞI: Son katıldığı koşuya iki boy geç başlamış, dış kulvardan çıktığı için bu dezavantaj beş altı boya kadar çıkmıştı. O gün 1200 metrede start alan safkan, kalabalık grupta virajı neredeyse en geride döndü. Düzlüğe çıkıldığında ise jokeyi ile inatlaşarak sprinte geç kalktı. Buna rağmen önlere doldurmakta zorlanmayıp üçüncülüğü kurtarmasını da bildi. Hem orjininden, hem yarış stilinden hem de şimdiye kadarki performansından anladığım kadarıyla mesafe isteyen Karatuğ, bu kez mesafenin 200 metre daha da uzamasıyla çok farklı bir performans sergileyecektir. 

Yarış hayatının ilk koşusunda start verilir verilmez çok iyi bir çıkış alarak öne düşen ama sonraki 100 metrede gerilemeye başlayan Çakmaktaşı, viraj dönülürken altıncı hatta yedinci sıraya kadar düşmüştü. Ancak daha sonra jokeyi tarafından dış kulvara alınıp buradan yaptığı sprintle dördüncülüğe kadar sokuldu. O günkü performansıyla potansiyelli ve de yetenekli bir tay izlenimi bırakan Çakmaktaşı da bugün iyi koşmasını beklediğim başlıca taylardandır. 

HELLBENT: Son koşusunda ıslak pistten ve de tempodan etkilendiğine inanıyorum. Bugün muhtemelen numarayı Atakan Abi alacaktır. Hellbent bu tarz koşuları seven bir safkan, önüne bir rakibini alıp düzlükte arttırarak koşuyu koparmasını biliyorum. Bugünkü rakiplerinin çoğu istikrarsız, hatta Hellbent, grup içerisindeki en formda safkan. Ben Hellbent'in ağır kilosuna rağmen bu gruba üstünlük kurabilecek durumda olduğuna inanıyor ve de tek olarak öneriyorum. 

HOPA ŞAHI: Şimdiye kadar katıldığı koşuları incelediğimizde bu grubun büyük çoğunluğundan daha kaliteli bir safkan olduğunu söylemek mümkün. Evvelki sene, Grup 1 koşuda çok az farkla beşinci olup üçüncülüğü burun farkıyla bırakan Hopa Şahı, Grup 3 mücadeleyi de burunla kaybetmişti. Kısa vade birinciliğinin yanı sıra bu yılın başında Bursa'daki ilk ve tek koşusuna katılıp kum pistte kazanmıştı. Bu koşu için hazırlıklarını bir buçuk aydır sürdüren, iki defa 1000, iki defa 1200 metre galop yaparak nefes yönünden de iyi duruma gelen Hopa Şahı'nın kısa mesafeli bu mücadelede startla beraber alacağı liderliği foto finiş çizgisine dek koruyarak kazanacağına inanıyorum.

NALKAPON DAYI'NIN BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

1.9.6.4.8.5
7.4 // 9.1
1 HELLBENT // 8.2
4.5.7.2
5.10.4.2.3.6.7
2 HOPA ŞAHI BANKO

23.52 TL // 141.12 TL

BÜLTENLERİN BURSA TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.