17 Aralık Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

ABHER//KAYABERT: Birkaç yarıştır ön planda tutulmasına ve hatta Kadir Tokaçoğlu binmesine rağmen beklendiği gibi koşmayan Abher, bugün hem süratli bir koşu buldu hem de epey kilo verdi. Form durumu iyi olan safkandan farklı bir yarış gelebilir. Bundan daha iyi rakipleri geçmeyi başaran Kayabert, en son olarak uzun mesafede ve de çok sert grupta etkisiz kalmıştı. Ancak ben o yarışını ölçü almıyorum. Kötü durumdayken yetersiz kaldığı kum yarışlarını da göz ardı ediyorum. Bu defa kilosu ağır, stili rakipleri çok olsa da sahip olduğu potansiyeli ortaya koyup beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir.

KING OF ISTANBUL//OĞLUM MİSHA: İlk iki koşusunda belirli bir potansiyel ortaya koyan King Of İstanbul, bugün eküri desteği ile koşacak olmasının yanı sıra idman pistinde de farklı bir görüntüye sahipti. 600'ü 36 rahat işindeki görüntüsünü bugünkü koşusuna yansıtabilirse çok iddialı olacaktır. Kariyerine çim pistte başlayan Oğlum Misha, o gün iyi start çıkışı almış ön grupta yer tutmuş, düzlüğe gelinince gerilemeye başlamıştı. Ben bunun sebebinin safkanın eksik işleri olduğuna inanıyorum. Ayrıca, kum pistte 18 yarış koşup altı defa kazanan Akgünhan ile anadan kardeş olan safkan, orjin bakımından da kum pistte daha iyi koşacağa benziyor. Bu defa idman açıklarını kapatmış, sevdiği piste de çıkmış durumda. İzmir'de Barış Kurdu, bu tip atlara boşuna binmiyor. 

ONARBEY: Kurtçabey, Alptuğhan ve de Seldanınoğlu ile ana baba bir kardeş olan Onarbey, aynı ahırdan çıkan bir tay. Maidenden çıkmadan evvel birçok kez grup ve de kısa vade yarışlara katılmış, Grup 3 yarışta ikinci, kısa vade koşularda da üçüncülükler yapmıştı. En son olarak ise Adana'da Grup 3 yarışta üçüncü olan safkan, Ankara'daki hazırlıklarını 800'ü 58 çok rahat dereceli işiyle tamamladı. Ben de herkes gibi, bugünkü rakiplerinin uygunluğu, piste olan yatkınlığı ve de yeterli hazırlıklarıyla koşudan birincilikle ayrılacağına inanıyor, banko öneriyorum.

MR REVENGE//WILD BILL: İlk koşusunun sonlarında ortaya koyduğu performansla dikkatimi çeken Mr Revenge için o gün, kum pistte koşmasının daha iyi olacağı kanaatine vermıştı. Bugün ise elverişli şartları bulmuşa benziyor. İdman pistinde farklılaştığını da gösteren taydan ters bir yarış gelebilir. Wild Bill ise son dönem tayları ile yükselişte olan Evcimen Ekürisi'nin bir safkanı. Bu tayın annesi Demiryele, İzmir'in başarılı isimlerinden Dombra ile anadan kardeş. İlk koşusunu izleyecek olursanız jokeyi ön tarafı yakından takibe almıştı. Ancak safkan sürat istiyordu. Bu da jokeyinin idaresini epey zorlaştırdı. Düzlükte ataklarını sıklaştırsa da ikincilikte kaldı. Aslında o gün Nevzat Avcı'nın bu safkanı kantarmada boğduğunu düşünüyorum. Bu kez kum pisti de bulmuş olmasından ötürü Kadir Tokaçoğlu idaresinde bambaşka bir Wild Bill izleyeceğimize inanıyorum. 

BÜLTEN VE YAZARLARIN İZMİR ALTILI TAHMİNLERİ

Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri.

2. ALTILI

7.1.3 // 2.10
5.8.2.1.10
2.6.5.3
1 ONARBEY BANKO
7.10.5
5.7.10.2.4 // 13.8

63 TL // 147 TLTıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.