LORD OF THE WINDS: İstanbul'da büyük bir sürprize imza atarak kazanan Lord Of The Wınds, aslında orjin bakımından kum piste çok yatkın. Hem babası Dr Fong hem de kısrak babası Unaccounted For kum pistte daha başarılı taylar veriyorlar. Bununla birlikte annesi Mükerrem de katıldığı ilk sekiz koşunun beşini kazanmış ve de hepsi kum pistteymiş. Kariyeri boyunca yalnızca kum pistte mücadele eden kısrak kısa vade ve de grup koşulara da iştirak etmiş. İstanbul iç pistinde sürdürdüğü hazırlıklarında, kazandığı koşudaki formunu koruduğunu gösteren safkan, bu defa daha yatkın olduğu kum pistte, dengi rakipler arasında çıkacağı mücadeleden de birincilikle ayrılabilecek durumda. 

Günün Sürpriz Atları

SUMATRA//LOKUM KIZ: Orjin bakımından kaliteli bulmama rağmen, bir türlü düşündüğüm yarışları yapamayan Sumatra ile Turbocu ve de Lokumoğlu'nun anadan kardeşi olan Lokum Kız, günün ilk ayağında ikramiyeyi yukarılara çekebilecek safkanlar. Özellikle Sumatra'nın bu yarış öncesi yapmış olduğu üç galobuna baktığımızda bir önceki koşusuna nazaran çok daha iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz. 

ANITA BLAKE: İki yarış önce uzun mesafede erkek rakiplerinin arasında  dördüncü olurken bu gruptaki rakiplerinden daha iyi atları geçen Anita Blake, son koşusunda beklentinin çok altında kalmıştı. Bu sezonun başarılı aprantilerinden Sezer Çelik ile koşuya iştirak edecek olan kısrak, iki yarış önceki performansını tekrarlaması halinde bu grupta şanslı olacaktır. 

KARA ÇULHA: Sultanhan, Filozoftay, Hoştay ve de Soyugüzel ile ana baba bir kardeş olan Kara Çulha, inişli çıkışlı bir performans sergiliyor olsa da katıldığı Grup 1 koşu öncesi yaptığı ikincilik dikkate alındığında bugün burada şans bulması beklenebilecek bir isim. Belki de o Grup 1 koşuya katılmasaydı daha farklı bir durumda olabilirdi. 

RED REAL: Firdevstay'ın kazandığı koşuda çok yakın arayla altıncı olan Red Real, o gün yarışı orta grupta takip edip düzlükte dışa açılmıştı. Bu esnada mesafe kaybedip avantaj yitiren safkan, sonrasında yaptığı sprintle öne iyi doldurdu. Henüz dört kez koşan, koştuğu her yarışta tecrübelenen Red Real da bugün sürpriz şansı olan isimler arasında gösterilebilir. 

ÜNSALMIŞ: Uzun mesafelerde etkili bir isim olan Ünsalmış, son olarak apranti Tolgahan Keresteci ile koşmuş, sert grupta en geride bitirmişti. Bu koşu için kayıtlı olan iki galobunda da aşama içerisinde olduğunu gösteren safkandan bu defa jokey idaresinde iştirak edeceği bu mücadelede ters bir performans gelebilir. 

Ben bugün sürpriz ağırlıklı bir kurgu yaptım. Umarım düşündüğüm sonuçları alırım. Herkese bol şans diliyorum.

Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri

5.10.4.11.8
6.1.3.9.8.4.5.2
2.4.5
3 LORD OF THE WINDS BANKO
1.2 // 8.5.7
2.3.13.5

67.2 TL // 168 TL

BÜLTENLERİN KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ