14 Aralık Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

THE LAST AENEAS: Yarış hayatının ilk koşusunda bir müddet adaptasyon sorunu yaşadı. Jokeyinin teşvikleri sonucu koşunun içine girip öne hızlı bir şekilde aktı. Ancak öndeki rakibi fazla prese maruz kalmadığı için düzlüğe nefesli çıkmıştı. Bu esnada geriden önlere dolduran The Last Aeneas'ın da pek fazla gücü kalmamıştı. Oradan sonra öndeki rakibi farkı açarken o günkü jokeyi Durmuş Malatyalı ne kadar teşvik yaparsa yapsın aradaki farkı kapatamadı. İkinciliği de oldukça iyi olan tayın bugün edindiği tecrübe ve idmanlarında çalıştıran jokeyi Halef Katı ile yarışa girecek olması bir önceki koşusundan çok daha iyi koşacağına işaret ediyor. 600 metreyi 37, 800 metreyi 49 ve 1000 metreyi 1.03 yaptığı çalışmalarıyla hazır duruma geldiğini gösteren safkanın kazanmasını bekliyorum.

CAPE TOWN: Kazandığı yarışta düzlük üzerinde muhteşem bir sprint attı. O gün viraj dönülürken en öndeki atın epey gerisindeydi. Düzlüğe çıkıldığında ise dışarıya açılarak buradan ataklarına başladı. Son 200 metreye gelindiğinde liderliği Over Clouds almıştı ve Cape Town, bu rakibinin yaklaşık olarak altı boy gerisindeydi. Buradan sonra çok kuvvetli ataklarla öne doldurmaya başlayan Cape Town, son 50 metrede üç boy farkı kapatıp kazandı. Bu kadar detaylı anlatmamın sebebi, safkanın yakaladığı formun ne denli yüksek olduğunu daha iyi açıklamak. Bugün de denk grupta koşacak olan safkanın süratli gitmesini beklediğim bu mücadeleden de etkili sprintiyle birincilik çıkarması normal sonuç olacaktır. 

SEA BREEZE: Bugün Stem Cells ile İzmir Çocuğu, eküri yarışı yapacaklar gibi görünüyor. Yani biri tempo verirken diğeri bekleme yapacak. Koşuda sürati seven bir diğer safkan ise Junior Çınar. Ancak onun potansiyelinin Stem Cells'den kafayı almaya yeteceğini sanmıyorum. Elbette bu benim ilk senaryom. Çünkü son koşusunda bekleme yapıp sonlarda çok güçlü bir sprintle yarışı potoda kaybeden Sea Breeze de liderliği alıp beyaz bayrak ayna deneyebilir. Fakat son koşusundan sonra bugün bunun düşük bir ihtimal olduğunu düşünüyorum. Bence Sea Breeze yarışı ortalarda götürüp düzlükte saldıracaktır. Bu gruptan daha kaliteli bulduğum safkan, fazla üstüne gidilmeden hazırlandı. Bugün kendi koşusunu yapsa bu rakiplerini kolay atlar. 

NALKAPON DAYI'NIN BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

9 THE LAST AENEAS BANKO
6.2.1.5.7.4
3.1.6.4.5
5 CAPE TOWN // 2.9
3.6.4.11.8.5
4.1.9.6

151.2 TL 

2. ALTILI

5 CAPE TOWN // 2.9
3.6.4.11.8.5
4.1.9.6
4 SEA BREZEE BANKO 
1.2.5
1.2.3.7.5.4.9.12.10

45.36 TL // 136.08 TL

HASAN KURTULUŞ'TAN SON DAKİKA BURSA, 2 BOMBA BANKO!

İNGİLTERE KEMPTON TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Gönder

0 Yorumlar