13 Aralık Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

Dün Adana altılısını bularak moral yüklendik. Başarı grafiğimizin daha da yükselmesini, size sağladığımı faydanın da giderek artmasını temenni ediyorum.

CAGNER//LITECOIN: Bu koşudaki en dikkat çekici iki orjine sahip taylar Cagner ile Litecoin. Cooger'ın tam kardeşi olan Cagner, Ankara'daki kısa vade yarış macerasından sonra kum pistteki maiden koşuda kendini bulduğunu göstermişti. Litecoin ise son yarışından sonra idman pistinde daha sık görünmeye başladı. Bu koşu için üçü 1000 metre, biri 1200 metre olmak üzere yedi çalışma yapan tay, tabiri caizse fişek gibi oldu. 800 metrelik son çalışmasını iç pistte gerçekleştirip 48 rahat yaptı ve birlikte çalıştığı safkana göre çok kolay tempoda görünüyordu. Bu görüntüsü yarışına yansırsa kazanmaması için bir sebep yok.

CEVHER: Öne düşüp sazı eline aldığında bambaşka bir performans sergileyen güçlü, inatçı, karakterli bir safkan. Bugünkü yarış içerisinde kendi stilinde bir rakibi yok. Bu da bize Cevher'in iyi yarışlarından birini yapacağını söylüyor. Özcan Yıldırım'la katıldığı beş yarışta da birincilik yüzü görmeyen kalite safkan, TSK koşusunda işler istediği gibi gitmemesine rağmen jokeyi ile iyi bir performans sergilemişti. Bu defa düzlüğe avansla çıkıp aradığı birinciliği bulabilmesi için bütün şartlar mevcut. 

REAL QUEEN//HEVA: Real Queen, son bir ayda beş defa piste çıkıp çalışma yaptı ve bunların ikisi 1000 metre, biri de 1200 metreydi. Elbette Kurtel Harası'nın taylarına kayıtlı bir galop dahi görünse ne kadar iyi koştukları bilinen bir gerçek. Bunun sebebi de muhtemelen çiftlikte hazırlanmalı. Bu yüzden galoplarını biraz eksik bulsam da koşu beklendiği gibi süratli giderse Real Queen'den çok iyi bir yarış gelebilir. İdman pistinde çok canlı görünen Heva, 400 metreyi 22, 600 metreyi 35, 800 metreyi 47 şeklindeki çalışmalarıyla adeta rakiplerine gözdağı veriyor. 1500 metre sentetik pistteki son koşusunda yarışa tempo veren safkan için bugün aynı taktikle koşup kazanmak zor görünüyor. Eğer Ahmet Çelik, safkanı üçüncülükte bekletip düzlüğe çıkıldığında ataklarına hız kazandıracak olursa hazırlıklarındaki iyi durumuyla sürpriz bir sonuç gerçekleştirebilir.

GÜLHATMİ: Hatay Koşusu'nda muhteşem bir sprintle kazanırken gücünü ve potansiyelini gösterdi. Bu koşu için de kusursuz bir hazırlık dönemi geçirirken 1200 metreyi 1.22, 1000 metreyi 1.08, 600 metreyi 40, 400 metreyi ise 26 ile bitirirdiği galoplarıyla çalışmalarını tamamladı. Ekürisi Övünç de en az kendisi kadar kaliteli olan safkan,  sentetik piste ilk defa çıkacak olsa da çalışmalarında elde ettiği dereceler bize gösteriyor ki bu durum performansına olumsuz yansımayacak. Serkan Yaşar'ın da yorumlarında belirttiği gibi, temponun istediği gibi süratli gitmesi halinde Gülhatmi, tempo biraz daha düşük kalırsa ekürisi Övünç bu koşunun en şanslı tayları durumundalar. 

NOT: Adana altılısı yapacak olanlar www.yarisanat.com'da yayınlanan TAY ANALİZLERİ'ne bence mutlaka okusunlar. 

SERKAN YAŞAR'IN GENİŞ YORUMLU İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

4.7.1.2.5.8.9
4.3.11.1.2.7.9.12.5
1.3 // 7.2
2 CEVHER // 5
4.3.7.2
9 GÜL HATMİ BANKO

35.28 TL // 141.12 TL

YARIŞ BÜLTENLERİNİN VE YAZARLARININ İSTANBUL-ADANA TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Gönder

0 Yorumlar