CİĞERDELEN: Bu mesafede çim pistte bir kez koşup kazanan Ciğerdelen, pist ayırt etmeksizin uzun mesafelerde başarılı yarışlara imza atıyor. Bugün kilo bakımından rakiplerine göre dezavantajlı gibi dursa da 2400 metrenin enterasan bir mesafe olduğunu söylemem gerekiyor. 2200'de kazanan safkanların bile bazen 2400'de oksijen duvarına takıldığını görüyoruz. Yani kilodan daha önemlisi dayanıklılık. Ciğerdelen de şimdiye kadar koştuğu yarışlarda tam bir uzun mesafe atı olduğunu göstermesinin yanı sıra 2400'de de kazanarak bu mesafeye yatkınlığını da ispatladı. Hazırlıklarında iyi durumunu gözler önüne seren safkanı n uygun olduğunu düşündüğüm grupta kantarmasını da iyi tanıyan jokeyi Adem Aslan ile sonuca gideceğine inanıyor ve de banko öneriyorum. 

MANOIR: Aynı antrenörün hazırladığı ve de bu koşuda start alacak olan Heman ile Summer Boy isimli safkanlarla birlikte hazırlanan tay, diğer rakiplerine oranla çok daha kolay bir görüntüye sahipti. Kitapçı Ekürisi, taylarını acele etmeden uzun soluklu hazırlayan ve de hazır olmadan koşmayan bir eküri. Yakın zamanda sahalara inen Fiero Mio, buna örnek verilebilir. Manoir de son iki ayda on beş defa idman yaparak hazırlıklarına hız kazandırdığını gösterirken bunların dördünü 1000 metre üzerinden yapması da yeterli seviyeye ulaştığına işaret ediyor. 1000'i 1.02, 400'ü 36 rahat işleriyle iyi durumda görünen tay, ilk koşusunda risk edilebilir.

ULUDAZ: Bu koşuda dikkat çeken en önemli detay Gökhan Kocakaya'nın yaptığı trercih. Wind Blast'e binmemiş, Jack Sparrow'u tercih etmemiş, Bayezid'i çalıştırmış ama sonunda Uludaz'ı seçmiş. Bugünkü mücadelenin temposunun da Uludaz'a yarayacağına inanıyorum. 1000'in 1.00 ile geçilmesi muhtemel. Son koşusunda tempo viraja gelinmeden yavaşlamıştı. Ancak Hışman Çizik tempoyu iyi okuyamamış ve de viraja kadar en geride beklemişti. Bu tip koşularda şansı düşen Uludaz için ise oradan sonrası pek de kolay olmadı. Hışman Çizik, Gülüm Osman'ı da benzer hatasından ötürü Özcan Yıldırım'a kaptırmıştı. Daha evvelinde üç kez binip kazanamadığı Uludaz ile bugün yeniden buluşan Gökhan Kocakaya'nın yaptığı bu keskin tercihin boşuna olmadığına inanıyor ve de safkanı banko olarak öneriyorum. 

GREEN SHADOW: Maidenden handikap mücadelede çıktıktan sonra orta ve de uzun mesafede başarılı yarışlar yapmayı sürdüren Green Shadow'un son ikinciliğinde tempo biraz safkana göre düşük kalmasına ve de iç kulvardan gelmesine rağmen elde ettiği ikincilik çok başarılıydı. Bugün Last İmpact ve de Zaldır'ın varlığı temponun biraz yüksek olabileceğine işaret ediyor ki bu da bu mesafede Green Shadow'un ekmeğine yağ sürecektir. İyi yarışlarından birini tekrarlayarak kazanabilir.

BÜLTENLERİN VE YAZARLARIN İSTANBUL TAHMİNLERİ

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1 CİĞERDELEN BANKO
2.1.4
2.3.4.1.6
9.5.2.6.7.1
4.1.8.3.2.6.7.13
6 MANOIR // 4.11

50.4 TL // 151.2 TL

2. ALTILI

9.5.2.6.7.1
4.1.8.3.2.6.7.13
6 MANOIR // 4.11
3 ULUDAZ BANKO
1.2
1.2.3.7.5.11.4.9

53.76 TL // 161.28 TL