MANOIR: Chantilly gibi klas bir safkanla anneden kardeş. Kitapçı Harası gibi kaliteli bir eküri tarafından hazırlanan tay idman pistinde de çok yetenekli, kaliteli olduğunu gösterirken ilerleyen dönemde tıpkı kardeşi gibi grup mücadelelerde koşabilecek potansiyele sahip duruyor. Eşgal olarak da rakiplerinden farklı görünen safkanın yarış hayatının ilk koşusundan birincilikle ayrılacağını düşünüyor, banko öneriyorum. 

ULUDAZ//ÜNLÜOĞLU: Gökhan Kocakaya'nın tercihli bindiği Uludaz'ın sentetik pistte kazandığı on iki koşuyu da 1400-1500 metre mesafelerdeydi. Bunların yedisi ise 1400 metredeydi. Bugün de ideal pist ve mesafesinde koşacak olan safkan, koşunun önde gelen ismidir. Ünlüoğlu ise seri stili ile dikkat çekiyor. Koşu içerisinde kendi stilinde bir rakibinin bulunmuyor oluşu, önde istediği tempoyu kurabileceğini gösteriyor. Son iki birinciliğinde Kinowa, Princess Di gibi kaliteli atları geçen sfakan, süratli atların kantarmasında oldukça başarılı olan Saadetin Boyraz ile gireceği bu koşuda günün sürprizini yapabilir. 

KIZILYAĞIZ // GREEN SHADOW: Kızılyağız, sentetik pistteki ilk koşusunda yine ağır kilo ile piste çıkmış ve az farkla üçüncü olmuştu. Bugün neredeyse denk bir grupla mücadele edecek olan safkan, kantarmasını daha seveceğini düşündüğüm Hışman Çizik ile rakiplerine üstünlük kurabilir. Green Shadow ise tempoya göre şekil alan bir safkan. Önde istediği tempoyu bulabilirse kazanmaması için bir sebep yok ama tempo biraz düşük olsa da müsait rakipler arasında birincilik mücadelesinin içinde göreceğimizi düşünüyorum. 

SERKAN YAŞAR'IN İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

5.1.3.2.9.8
2.5.4.3.1.6 // 7.13.12
6 MANOIR BANKO
3.1
2.1 // 3
1.2.7.5.4.3

60.48 TL // 136.08 

BÜLTENLERİN VE YAZARLARIN İSTANBUL TAHMİNLERİ