GURME//CRAZY LION//MENDOZA: Start aldığı iki yarıştan da birincilikle ayrılan Gurme, ilk koşusunu dokuz boy farkla kazanırken ikincisinde Black Phantom gibi kalite bir rakibini az farkla da olsa geçmeyi başarmıştı. Birçok grup koşuda adından söz ettiren, Grup 1 Haliç Koşusu'nu kazanan Don Destello'nun anadan kardeşi olan tay, bugün daha da sertleşen grupta bir kez daha koşunun önde gelen ismidir. Kayı Koşusu'ndaki üçüncülüğünden sonra kısa vadeli mücadeleden galip ayrılan, ana hattı güçlü tay Crazy Lion, sert binicisi Hışman Çizik ile şanslı bulduğum bir diğer safkandır. Yine güçlü orjine sahip olup bu defa Halis Karataş idaresinde piste çıkacak olan Mendoza da birincilik mücadelesinin içerisinde olmasını beklediğim başlıca taylardandır. 

VICTORY RHYTHM//AVUKAT: Grup koşudan kaçıp burayı tercihleyen Victory Rhythm, son koşusunda tam bir hayal kırıklığı olmuştu. Bugün tempo tam olarak istediği gibi şekillenmeyecek olsa da iyi durumu, gücü ve de kalitesiyle bu rakiplerini geçebilecek potansiyele sahip. Bugün önde istediği tempoyu verebileceğine inandığım Avukat, Fuat Çakar idaresinde farklılaşan bir safkan. Mesafenin ideal olduğunu düşündüğüm mücadelede lehine gidişatta beyaz bayrak ayna yapabilir.

KING CHA CHA: Kariyerine Adana'da iki kum pist koşusuyla başlayan ve de potoyu önde geçen safkan, daha sonrasında hem çim pistte hem de sentetikte başarılı sonuçlar aldı. Bugünkü rakiplerini daha evvelkilerle kıyasladığımızda ise ciddi bir güç farkı olduğunu görebiliyoruz. Mesafenin kısalmış olmasının King Cha Cha için bir sorun teşkil edeceğini de sanmıyorum. Hatta daha iyi koşabilir. En son iç pistte gerçekleştirdiği 1000'i 1.02 dereceli galobuyla da dikkat çeken safkanın bu grubun üstünde olduğuna inanıyor ve de banko öneriyorum.

KUZEY YAĞMURU//KING MAN GO: Kuzey Yağmuru, bu sezon kum pist koşularına damga vurdu. Elbette usta jokeyi, geçtiği rakipleri göz önünde bulundurulduğunda bugün de şüphesiz koşunun açık ara favorisi. Ancak dün Long Runner'ın geçilmiş olmasının da verdiği güvenle bugün ben yanına King Man Go'yu yazmaya karar verdim. Bunun başlıca sebebi ise Kuzey Yağmuru'nun idmanlarını eksik, bu galoplarında çıkardığı dereceleri kötü bulmam ve yarışın düşük tempoda koşulacak olması. King Man Go, Gökhan Kocakaya ile piste çıktığı iki yarışta bir kez kazanırken on ay sonra yeniden bu jokeyine döndü. Geçtiğimiz aydan bugüne dek ise etkili bir çalışma programı uygulayıp 600'ü 35 rahat derece ile sonlandırdı. Kaba kuma tekrar dönüş yapan safkanın burada daha iyi koşacağını düşünüyor, başarılı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde lehine olacağını düşündüğüm gidişatta favoriye zor anlar yaşatacağına inanıyorum.

ERTÜRKER//BİLİRKİŞİ//GÖKÇE MELEK: Son koşusunda beyaz bayrak ayna yarışı deneyen Ertürker, şartlı mücadelede ikincilik elde etmişti. Bugün de önde istediği boşluğu bulabileceğine inanıyorum. Grubun tecrübeli atlarından Bilirkişi, son birkaç yarıştır çok ön planda tutulmasına karşın bir türlü istenilen sonucu alamamıştı. Sezon sonu yaklaştıkça bu tip safkanların da kazanma olasılığı yükseldiğinden ilk sıralarda değerlendirilmesinde fayda görüyorum. Anası bir Kaizbert temsilcisi olan ve de Daştanbey, Yetimali gibi safkanlarla anadan kardeş olan Gökçemelek, bugün ilk defa çok daha yatkın olduğunu düşündüğüm kum piste çıkacak olmasıyla sürpriz bir sonuca imza atabilir. 

ÖZBİLDEN//ASLANSOYLU//KARDEŞCAN: Bugünkü mücadelenin tempo bakımından Özbilden'e yarayacağına inanıyorum. Son koşusunu rahat kazanan safkan, aslında oraya gelmeden önce Grup 1 TSK, KV 8 Bozcaada gibi yarışlardan silinmişti. Anladığım kadarıyla bu sene daha fazla yıpratmayıp gelecek yıla hazırlamayı düşünüyorlar. Çim kum ayırt etmeyen orjini, son katıldığı Grup 2 yarıştaki dördüncülüğü ile Aslansoylu da benim bugün ön planda tuttuğum bir başka safkan. Formda ve de kazandığı Grup 1 yarıştan ötürü moralli jokeyi ile birincilik mücadelesine dahil olacaktır. Bursa'da kolay kazandığı yarışın ardından sertleşen rakiplerinin arasında Kardeşcan da eküri desteğiyle koşunun iddialı safkanlarından bir diğeridir. 

BÜLTEN VE YAZARLARIN İZMİR TAHMİNLERİ

Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

4.10.7.1.6.2.3
2.3.5.4.8.1
4 KING CHA CHA BANKO
6 KUZEY YAĞMURU // 4
3.1.8 // 5.6.7.9.10
6.7.9

26.46 TL // 141.12 TL

FOTO FİNİŞ İZMİR TAHMİNLERİ