09 Aralık Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

Bugünkü İstanbul programında ilk ayakta riskl alıp diğer koşulardaki şansımı katlamayı planlıyorum.

SÜLÜNBİKE // NİĞBOLU: Sülünbike, hatırlarsanız Egeberk'i banko önerdiğim mücadelede üçüncülükte kalmıştı. O gün rakiplerini güç ve de kalite bakımından bu gruptan ayrı tutulabilecek isimlerdi. Bugün rakiplerine göre ağır kilo ile start alsa da eküri desteğinin ve de mesafenin uzamasının safkana olumlu katkıları olacağını, rakipleri ile arasındaki kilo farkını güç ve de kalitesi ile kapatacağını düşünüyorum. Niğbolu ise idman pistinde 1000'i 1.07 içerisinde bitirirken çok dinç, sağlıklı ve de diri duruyordu. Bugün yarışın hafif kilolu atlarından biri olmasının yanı sıra Halis Karataş'ın yeniden deklare olmasının ve de mesafenin uzunluğunun lehine olacağına inanıyorum. Dereceli işlerini performansına yansıtırsa sonlardaki birincilik mücadelesinden galibiyetle ayrılabilecek bir diğer safkandır. 

BERKEN: Altı yarış süren kariyerine iki grup birinciliği sığdıran Berkarar'ın anadan kardeşi olan Berken, kariyerinin ilk yarışını 1.12 içinde bitirerek belirli bir potansiyele sahip olduğunu gösterdi. O gün yarışı kazanan rakibi Captains Key, iyi bir start çıkışı almış ve de etkili hazırlıklarını da sahaya yansıtarak kolay bir birincilik elde etmişti. Gelecek sezon çim pist koşularında farklılaşacağına inandığım Berken'den o koşusunda edindiği tecrübeli ile bugün daha farklı bir yarış geleceğini düşünüyorum. 

CARROT: Son iki yarışında buradaki rakipleri Doğa Kanunu ile Arts Man'e potoda kaybetti. Bu yarışlarından sonuncusunda banko olarak önermiştim ve de yorumlarımda altını çizerek temponun 1000'i 1.03 veya altında olması durumunda kolay kazanmasını beklediğimi söylemiştim. Ne yazık ki o gün tempo 1.04 oldu, ki bir önceki koşusunda da neredeyse 1.05 ile koşulmuştu. Buna rağmen ikisinde de potoda kaybetti. Ben yine bugün de tempoya bağlı yarış yapacağına ve de dediğim şartlar oluşursa kazanacağına inanıyorum. Ancak riski bir başka ayakta aldığımdan burayı kalabalık tutup ikramiye aramayı düşünüyorum. 

LONG RUNNER: Bu yılın tartışmasız en başarılı İngiliz atı, Long Runner. Gökhan Kocakaya ile yalnızca bir defa bileği bükülen safkan, 2020 yılında kazandığı altı Grup 1 koşu ile sezona damgasını vurdu. Şüphesiz ki Gazi Koşusu'nda Gökhan Kocakaya binseydi nasıl olurdu, sorusunu da akıllara getirdi. 1600 metre çim pistte Kuzey Kafkasyalı'ya kaybeden safkan, o gün tempoya dahil olup sonlarda alışılageldik yarışını yapamamıştı. Ancak bugünkü gibi 2000 metre mesafeli bir yarışta bu rakiplerine hiçbir koşulda kaybedeceğine inanmıyorum. En azından bu sezon değil. 

BÜLTEN VE YAZARLARIN İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

1.9 // 8
10.5.9.7.2.1.4.3
2 BERKEN // 4.5
1 LONG RUNNER BANKO
8.9.5.7
5.4.8.10.11.1.6

35.08 TL // 141.12 TL 

NALKAPON DAYI'NIN İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.