07 Aralık Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri

MY QUEEN LOVE//THE LAST LION: Anası Tokyo Venture, başarılı aygırlarımızdan Tortok'la kardeş olan My Queen Love, son iki koşusunda sergilediği performans göz önüne alındığında süratli gitmeye aday bu koşuda da ön plana çıkıyor. Ankara'daki son ikinciliğinde bekleme de yapabileceğini gösteren The Last Lion, o gün dış kulvardan kuvvetli gelmiş olsa da öndeki gidişatın Bırakın Gitsin'in stiline daha uyması ve de rakibinin daha iyi durumda olmasından dolayı ikincilikte kalmıştı. Bu defa kilosu ağır olsa da Hışman Çizik'in etkili binişiyle uygun grup ve de ideal mesafesinde koşunun en şanslı safkanları arasında gösterilebilir. 

LADY LIPA // MISS JASMIN//TREACHEROUS: Son üç koşusunda da kendinden yaşça büyük rakipleriyle karşılaşıp bunların ikisinde tabelaya giren Lady Lipa, aprantisi Danyal Kaya ile de uyum içerisinde görünüyor. Son koşusunda Angels Share ve de Kasalina arkası üçüncü olurken daha evvelinde de Oğlum Barış, Galyalılar, Akdağ Fırtınası gibi atların peşinden dördüncü bitirmişti. Uzun mesafelerde etkili bir performansa sahip olan kısrak, bugün hemcinsleri arasında koşunun önde gelen ismidir. Son üç koşusunda ciddi bir form sıçraması yaşayan Miss Jasmin, son olarak İstanbul'da kazanmış ve de protesto sonucunda ikinciliğe atılmıştı. Daha evvellinde formsuz dönemlerinde Kocaeli pistinde yaptığı yarışlarda bir kez ikinci olup diğerlerinde de fena koşmayan kısrak, yükselen formuyla bambaşka bir kum pist performansı sergilemeye hazır görünüyor. İlk on bir koşusunun sekizinde ilk ikiye girip ikisini kazanan ve de birinde starttan çıkmayan Treacherous, son koşusunda da 40 boy takılmıştı. Şimdiye kadar yaptığı yarışlarda karşılaştığı rakiplere göz atıldığında bu grubu geçebilecek potansiyele sahip olduğu kolaylıkla görülebilen safkan, eğer starttan normal çıkar ya da az takılırsa günün sürprizlerinden birini gerçekleştirebilir.

ÖZBURGAZ: Son dönemde ilgi odağımızda olan safkanların başında gelen Özburgaz, bir türlü beklediğimiz birinciliğe uzanamadı. İki koşusunda elde ettiği ikinciliklerle kazanmaya yaklaşan ancak gününde olan safkanlara mağlup olan Özburgaz, bu defa daha uygun bir grupla karşılaşacak olmasıyla koşunun önde gelen ismidir.

SİDELİ: Son dönemde iyi bir form yakalayan Sideli, kazandığı koşunun ardından sert grupta beşinci olmuştu. Bugün biraz daha kısa mesafeyi tercihledi ve de 1200-1600 metre arası yarışlarda beş birinciliği bulunuyor. Bu sebepten mesafenin sorun olmayacağını da biliyoruz. Rakiplerini uygun gördüğüm safkan, iyi formuyla bugün de sonuca giderek koşudan birincilikle ayrılmaya yakın görünüyor.

RÜZGARBERK//ÖZBİLGİN//ZOR MÜZEYYEN: Rüzgarberk, Eylül ayında Kocamuğlalı uzak farkla kazanırken Ağapersen'e baş farkıyla ikinciliği bıraktıktan sonra handikap yarışta iyi grupta başarılı bir de performans sergiledi. Onun ardından da sıkıntılı bir dönem geçirdi. Pistlerden üç ay uzak kalan safkan, aradan sonraki ilk koşusunda çok üstüne gidilmeden bir yarış yaptı ve de gerilerde bitirdi. Bugün daha nefesli, daha hazır katılacağı bu mücadelede, gücünün de yeteceği rakiplerinin yanında günün sürprizlerdinden birini gerçekletirebilir. Ağır kilo ile piste çıkacak olan Özbilgin, buna benzer gruplarda daima başarılı işlere imza atıyor. Form durumu iyi olan safkan, Keleşhan, Nehirinoğlu, Kusursuz Güç gibi süratli safkanların varlığında biraz arkalarda bekleyip netice alabilir. Ekim ayının başlarında benzer rakiplerini kolay geçen Zor Müzeyyen, daha sonra üstü üstüne sert gruplarda koşturuldu. Bugün yarışın gidişatı lehine olacak olup o da koşunun önde gelen atlarından biridir.

EZERGEÇER: Yarış hayatına İstanbul'da başlayan Ezergeçer, o gün Egerious Rock gibi gerçekten de çok güçlü bir rakibe çarptı. Muhtemelen jokeyi Hışman Çizik'in raporu doğrultusunda kapalı gözlük ilavesi yapıldı ve de kaba kuma getirildi. Kısrak babası Cape Cross, babası da Lion Heart olunca bir başka yönden dikkat çeken tayın bu eşleşmelerden ilgi uyandıran kardeşleri Urla Rüzgarı, Extra Rumooz. Bu iki safkanın da açık koşu kazanmış olması orjin bakımından ideal bir eşleşmeden elde edildiğinin de göstergesi. Annesi Miss De Havilland'ı da biraz inceleme fırsatım oldu. Bu kısrak, Godolphin Ekürisi'nden alınmış. Pek uzun bir kariyeri olmamakla birlikte Fransa ve de İrlanda da birkaç tabela yapmış. Ancak onun da anadan kardeşi olan Loxley isimli safkanın Dubai ve de Fransa'da Grup 2, İngiltere'de de Listed kazanmışlığı var. Kısacası, Ezergeçer'in gerçekten güçlü bir kan hattı var. Bugün ilk defa çıkacağı Kocaeli pistine uyum sağlayarak buradan birincilikle ayrılacağına inanıyorum. 

NALKAPON DAYI'NIN KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri

7.3.4.8.1.6 // 5.2
2.8.4.1.3 // 6.5
2.1.5.4.7 // 3.6
5 SİDELİ BANKO
6.1.4.5.3.2
3 EZERGEÇER BANKO

63 TL // 164.64 TL

YARIŞ BÜLTENLERİNİN KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

CHELMSFORD AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.