SILVER ORBIT: Katıldığı bütün yarışlarda ilk üçe giren safkan, özellikle son iki yarışında düzlüğe çok rahat çıkmasına rağmen birinde öndeki rakibinin kesmemesinden, diğerinde de jokeyinin aşırı güvenmesinden dolayı kaybetti. Bu performanslarından çıkardığım sonuç sprint mesafesinin kısa olduğu oldu. Ayrıca sanki uzayan mesafelerde daha iyi koşan bir tay izleyeceğiz. Bugünkü rakipleriyle arasında derece farkı da bulunan safkan, ikinci defa buluşacağı jokeyinin kendisini daha iyi tanıyor olmasının da avantajıyla maidenden çıkacaktır.

INNOVATION//UNKNOWN LOVE: Süratli safkan İnnovation, bu sene Ankara'daki birkaç yarışında kendi stilinde rakipleri olmasına rağmen çok üstün performans sergilemiş hatta kazanmıştı. Bugün Tomiris'in de var olmasının İnnovation için bir farklılık olacağını düşünmüyorum. Zaten Tomiris, kendi stili rakip olunca iki gitmeyi tercih eden bir safkan. Bu yüzden de İnnovation'ın gidişat bakımından işine gelebilecek bir yarış olabilir. Unknown Love ise son koşusunda Prior, Moorland, Mala Moja gibi klas safkanlar arasında koşmuş, çok iyi yerde bitirmişti. O da bugün gidişatın biraz daha süratli olması halinde sonlarda güçlü gelerek rakiplerini atlayabilecek durumda. 

ATLIBEY: Süratli safkanlar Babamedet'in, Ulubeyi'nin varlığı Atlıbey için bir dezavantaj teşkil etse de ben kalite olarak bu rakiplerinden daha farklı görüyorum. Son koşularını ölçü almadığım safkan, bugün yine bir beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir. 

ORTAYLI: Grubun birbirine yakın atlardan oluşması, koşunun açık ara favorisi olan Göldem'in dişi olması, koşu içerisindeki süratli isimlerden Mavizafir'in start sorununun bulunması bugün Ortaylı için uygun zemini oluşturacak. Hazırlıklarını aprantisi eşliğinde yapan safkan, bugün sürpriz bir sonuç gerçekleştirebilir.

KOCA MUĞLALI//O BİR REİS: 1200-1600 metre arası çok etkili yarışlar yapan, son koşusunda Bombacan'ı mağlup eden Kocamuğlalı, bugünkü koşunun gidişatının istediği şekilde süratli olmasından en iyi şekilde istifade edecektir. Benzer biçimde koşunun gidişatının faydasına olacak bir başka safkan da O Bir Reis olacaktır. Birkaç hafta geri alınıp iyi hazırlanan safkan, kalite bakımından bu gruba diş geçirebilecek kapasitede. 

SERKAN YAŞAR'IN BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

İlk ayakta Ocius yerine Başbela eklenmiştir.

2.3.10.4.7.8.6
11 SILVER ORBIT BANKO
4.3
2.7.3.1 // 4.8
4.3.2 // 1.5
3.2.4.7.11

58.8 TL // 147 TL

YARIŞ BÜLTENLERİNİN BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ