Gücümün zirvesindeyim. Üstün altılı bilgimle hazırladığım müthiş İzmir kurgumdaki üç bankom da gelince bazı kesimlerin morali bozuldu. Yeğenlerimin sayfasına saldırılar yaptılar. Hepsine gereken cevap verildi, sen sakın canını sıkma yeğenim. Benden haber bekleyen, bir lafımla dağları devirecek bazı yeğenlerimin dünyanın dört bir yanına yayıldığını biliyorum. Gücümün sınırlarını ben bile bilmiyorum, haberin ola. 

Yeğen, sen bilmezsin. O zamanlar daha doğmamıştın. Ben Veli'de el altından müthiş kurgularımı satar, akşamları pavyonda ezerdim. Kupon Tahsin'le ortak çalışıyorduk. Üstün altılı bilgimle çıkardığım ilk üç ayak tekli kuponlarımı iyi paraya okutuyordu. Ona da %2,5 komisyon veriyordum. Sayemde altına cip çekti. Şimdi Boğaz'da yalısı var. İstanbul'un en büyük ganyan bayii de onun. Bir gün yanıma gelip "Nalko, sayende cebim sürekli şiş geziyorum. Yaptığın kuponların on tanesinin dokuzu tutuyor. Tevziyeden büyük pay alan müthiş kurgularını niye satıyorsun? Kendine oynasan çoktan köşeyi dönmüş olman mümkündü, dedi." 

Ona uzun uzun baktım. Ben gözlerinin içine baktığımda boynunu büktü, kafasını çevirdi. Onunla göz konuşması yapıyordum. Ona dedim ki "Bana bak Kupon, istesem her gün altılıyı bulur, TJK'nın Reisi olurum. Ama fazla para beni şımartır, enerjim gider. Ben gündüzleri kazanıp geceleri yemeye alışkınım. Benim adım Nalkapon." dedim. İşte o anda gözlerinin parladığını gördüm. Yanımdan uzaklaşırken çok mutluydu. Sözlerim onu çok etkilemişti.

Aradan bir ay geçti, yine Veli'ye gittim. Kupon Tahsin, ortada yoktu. Seyis yeğenlerimden ikisine haber saldım. Yanıma geldiklerinde boyunları büküktü. Onlara Kupon Tahsin'in yerini sorduğumda biri ağlamaya başladı. Hüngür hüngür ağlarken anlattı: "Dayı'ım aldığımız istihbarata göre bu Kupon Tahsin, son bir aydır senin üstün altılı bilginle hazırladığın müthiş kurgularının olduğu kuponları kendine saklıyormuş. Her gün akşam Anadolu Yakası'na geçip gizli anlaşma yaptığı bir ganyancıdan tahsil ediyormuş. Sonunda o ganyan bayiini satın almış, altına cip çekmiş, yalı satın almış. En son da buraya gelip seyislerden bazılarına bahşiş verip ortadan kaybolmuş." 

İşte o anda beynimde şimşekler çaktı yeğenim. Meğerse bu Kupon Tahsin, beni dolandırıyormuş. Ona her gün tembih eder, "Bana bak Kupon, bu verdiğim müthiş kurgulardan 100 tane yatıracaksın. Hepsini satacaksın. Garibanlar sebeplensin. Eğer bir tane yatırırsan tevziye çok bölünmez, TJK Reisi'nin dikkatinden kaçmaz. Sana Veli'yi dar eder, haberin ola." derdim. Ama o bana ihanet etmiş. Gücümü kendi çıkarına kullanmış. 

Hemen mahalle takımından Kartal Kenan'la, Harita Mustafa'ya haber saldım. Kupon Tahsin'in başına da şimdinin parasıyla 250 gayme ödül koydum. Günlerce aradılar ama bulamadılar. Öğrendiğime göre Amerika'ya yerleşmiş. Yalının kirasıyla, bir de ganyan bayiinin hasılatıyla geçiniyormuş. Benden korkusundan Türkiye'ye giriş yapamıyor. Onu elime geçirdiğimde ona yapacaklarımın haddi hesabı yok, bu böyle biline. 

Nalkapon İstanbul At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

9.3.6.5.2
2 YELTAY BANKO
7.2.5.9.1.4
3.2.6
2.4.8.6
5.9 // 6.10.1.2.11

50.4 TL // 176.4 TL