04 Aralık Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

DIFFERENTE // SMART GIRL: Uzun mesafede kısaya nazaran çok daha iyi bir performans sergileyen Differente, son startında kısa mesafede altı boy geç çıkmış ve de koşuyu en geride bitirmişti. Ancak gerek bu sezonun başlarında gerekse de son dönemde Kocaeli'de yaptığı yarışlar göz önüne alındığında bugün bu grupta yarışın favorileri arasında olması beklenebilirdi. Ancak epey gerilerde tutuluyor. İdman pistindeki görüntüsünü yarışına yansıtırsa sürpriz bir sonuca imza atabilir. Smart Girl ise şimdiye dek çim pistte yaptığı başarılı yarışlarla dikkat çekmişti. Fakat kazandığı tek yarışın sentetik pistte olması ve de sene başında sentetik pistteki iyi yarışları dikkate alınır, annesi Actionmax'in kum ve de sentetik performansları göz önünde bulundurulursa böylesi denk bir grupta etkili bir yarış yapabileceği söylenebilir. 

GÜNAL SULTAN//ATEŞİNKIZI: Şimdiye kadarki yarışlarında çok etkili olamayan Günalsultan, idman pistinde epey farklılaşmış görünüyordu. 400'ü 25 içinde koşarken ekürisi Ateşingözü'ne oranla çok daha rahat bir görüntüye sahip olan safkandan bugün farklı bir performans gelebilir. Sinanlı ile Fatihağa'nın anadan kardeşi olan Ateşinkızı, sentetik pistteki tek yarışında 1200'ü 1.22 içinde bitirerek dikkat çekmişti. O gün ikinci olan Karakaplı da bir sonraki yarışında maidenden çıkmıştı. Son olarak çimde denenen tayın daha başarılı olacağı sinyalleri verdiği sentetik pistteki bu mücadelesi öncesi idman pistinde gerçekleştirdiği 1000'i 1.07 rahat işi de ne denli hazır olduğunu gösteriyor. Mehmet Kaya idaresinde ikinci kez start alacak olan Ateşinkızı, koşunun önde gelen isimlerinden biridir.

GUSTAV: Daha evvelinde Halis Karataş ile katıldığı üç yarışta da ikinci olan Gustav, bugün bu şanssızlığını kıracak gibi görünüyor. Son olarak 1500 metre sentetik pistte Gökhan Kocakaya ile koşan safkan, o gün tempo da istediği gibi olmasına rağmen, sonlarda önlerdeki rakipleri kesmeyince üçüncülükte kalmıştı. Bugün uzayan mesafede yarışın çok süratli geçmeyeceğini düşünüyorum ancak Halis Karataş'ın ustalığıyla bunun üstesinden geleceğine inanıyorum. 

PETROCELLI: Son koşusunda Kıngsman'e az farkla geçilen Petrocelli, bugün yatkın olduğu mesafede, rakiplerine oranla ciddi bir kilo avantajıyla start alacak ve de yarışın gidişatı da lehine olacak. Halis Karataş'ın kolay kolay 54 kg altına deklare olmadığını düşünecek olursak Bursa'daki hazırlıklarını 59 kg altında sürdüren ve de etkili dereceler çıkartan safkanın bugün buradan birincilikle ayrılmasını bekleyebiliriz.

İDİLKIZ//FARMER GIRL: Bundan birkaç yarış önce, ilk kez koştuğu çim yarışında Grup 1 mücadelede İdilkız'ın çim performansının da en az kum pist kadar iyi olmasını beklediğimi dayanakları ile beraber anlatmıştım. Ancak grup sert gelince etkisiz kalmıştı. Fakat bir yarış sonra yine çim pistte Grup 3 mücadelede üçüncü olarak beni haklı çıkarmıştı. Bugün sentetiğe çıkıyor ve de burada da iyi koşacağını düşünüyorum. Usta ellerde hazırlanıyor olması da onu favori konumuna yükseltiyor. Farmer Girl ise kariyerinin ilk koşusunda çok rahat bir birincilik alarak dikkatleri üstüne çekmişti. Azmi Reis, Elanilim, Reisoğlu gibi kalite isimlerle anadan kardeş olan taydan ikinci koşusunda üstün bir performans beklediğimin altını çizmek istiyorum.

BAYÇİL: İdman pistinde ekürisi Turapbey'den çok daha diri görünen safkan, bu defa Hışman Çizik ile piste çıkacak. Zaten ekürisinin uzun mesafelere daha yatkın olduğu bariz. Ayrıca tayın Gökçehatun ve de Gürgürbaba ile anadan kardeş olduğunu da unutmamak lazım. Belirli bir potansiyele sahip olan iki eküriden birinin sezonun sonuna yaklaştığımız şu günlerde buradan birincilikle ayrılmasını bekliyorum. 

BÜLTEN VE YAZARLARIN İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.5.11.6.3 // 10.2
12.11.6.9 // 5
7 GUSTAV BANKO
2.11.10.8.5.1.4.12.7.10.9
5.9.7.1.3.8
8 PETROCELLI BANKO

84 TL // 147 TL

2. ALTILI

2.11.10.8.5.1.4.12.7.9
5.9.7.1.3.8
8 PETROCELLI BANKO
3.8.2.4 // 6.7.5
5.3.6.4.1
3 BAYÇİL BANKO

84 TL // 147 TLEtiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.