Günün ilk ayağında ataların formsuz oluşu dikkat çeken bir unsur zor bir yarış programı var. Alt grupta kazanıp daha zor bir grupta Kaiser ve Hakkı Han arkası 3. olan Classic Harmony grup içeresinde en kaliteli isim Maiden öncesi ve Maiden'dan çıkarken sahip olduğu formunu koruduğunu son yarışında da gördük ben güne tekke başlamanın daha mantıklı olacağını düşünüyor. Bu zor programda günün bankosu olarak öneriyorum.

Günün ikinci ayağında Ahmet Çelik Dıblanzade ile sanki Gazi için koşuyor gibi yarışıp ekürinin cenaze döneminde yüzünü güldürmeye çalışacaktır. Atlar da hisli hayvanlar diyoruz bence o da tırnağına kadar koşacaktır. Bunları tahmin vermek ile bir alakası yok ama yarışçılığımızın sevilen ailelerinden Dıblen ailesine de bu vesile ile baş sağlığı dilemiş olalım.

BLAZING GIRL Baktığım zaman kalitesi kadar koşabilirse rakiplerine kolayca üstünlük sağlayacağını düşündüğüm tayın hazırlıklarını da beğendim diyebilirim. Bir yarıl görse banko diyebilirdim fakat ben yanına Elusive Cıty temsilcisi TATANKA yazıp bu ayağı geçeceğim.

AFTER FOREWER Grubun en hazır tayı konumunda. Uzun galopları ile hazırlıklarını tamamladı. 1200 galobunda çok hazır görünürken, kısa çalışmasında ise elini bile kıpırdatmadan çalışmasını bitirirken usta jokeyinin tercihiyle günün bankosudur.