GİZLİ EKÜRİ ADANA AT YARIŞI TAHMİNLERİMATRAOĞLU // KÜÇÜK AKTAŞ // YELKİN: Bugün eküri avantajını arkasına alacak olan Matraoğlu'nun henüz birinciliği bulunmuyor ve anne kardeşi Küçükdemirkırım'ın fotoyu önde geçmeyi başardığı iki yarış da çim pistte. Bu veriden yola çıkarak bir çarpı atabiliriz. Mart ayının sonlarında çim pistte bu mesafede yakın ara bir üçüncülük elde ettikten sonra Urfa'ya geri dönen ve etkisiz bir yarış sonrası yeniden aynı koşullarda piste çıkacak olan Küçük Aktaş'a zaten çim piste daha uyumlu oluşuyla şans verilmeli. Kantarmasını yakından tanıyan jokeyi Samet Erkuş'a geri dönen Yelkin kıpırdandığı son koşusunun ardından idmanlarında da farklılaşmaya başladığını gösteriyor. Bugün önlerde yer bulması gerektiğine inanıyorum.

WONDER: Geçtiğimiz yıl G3 ve Kv kazanan, açık yarışlarda tabela içerisinde yer bularak kalitesini ortaya koyan ve uzayan mesafelerde de etkili olacağını düşündüğüm Wonder'ın yaklaşık üç haftalık aranın ardından dinlenmiş bir şekilde katılacağı koşuda beyaz bayrak ayna yapmasını bekliyor ve banko olarak öneriyorum.

OLGUNABİ: Genellikle kısa mesafede başarı sağlasa da tam kardeşlerinin uzun mesafe performansları ve orta uzun mesafede mücadele ettiği 5 yarıştan iki birincilik ve 3 de tabela çıkarmış olması bugün bu grupta söz sahibi olması için yeterli veri sağlıyor. Son birinciliğini elde ettiği Halil İbrahim Akkaya yerine birlikte Grup 3 kazandığı Gökhan Yıldız'ın bindirilmiş olması da ilgililerinin safkana inanıp hedef yükselttiğini gösteriyor. 

CANDOSTUM: Geçtiğimiz yıl Bursa'da 6.30 ganyanla kazandığı gün tek olarak önerdiğim Candostum,; Habilden, İlgilge, Kathmandu, Kasmanbey gibi safkanlarla dişe diş mücadele edebilecek potansiyelde bir safkan olduğunu bizlere göstermişti. Bugün ise başarılı jokeyi Ahmet Çelik 53 kg deklare olmuş ve son üç koşusunda beklenen forma da ulaştı. Grubun da uygunluğu ile günün bankosu olarak öneriyorum. 

>


Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.