25 Kasım Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

İstanbul programında çok dengesiz gruplar var. Oldukça düşük AGF oranıyla koşacak olan birçok safkan, aslında içinde bulundukları gruptaki rakipleriyle baş edebilecek güçteler. Bu da bizi sürprizlere çok açık bir programın beklediğini gösteriyor. 

LA PLATA: Kariyerine Bursa'da çim pistte kazanarak başlayan La Plata, daha sonrasında yine çim pistte iyi grupta beşinci olmuştu. İstanbul'daki ilk startında sentetik pisti tercih eden tay, bu piste pek de ayak uyduramadı. Babası After Market, kısrak babası da Eagle Eyed olunca orjin bakımından kum piste daha yatkın görünse de annesi'nin Aspurce gibi çim pistin başarılı kısraklarından biriyle kardeş olduğunu gözden kaçırmamak gerek. Bununla birlikte After Market orjinli tayların sentetik performanslarının çok düşük olduğunu, La Plata'yı kaba kumda takibe almamız gerektiğini de söylemeliyim. Bugünkü yarışa dönecek olursak safkan son koşusunda sentetikten etkilendi, bu defa gerçek gücünü sahaya yansıtarak birincilik mücadelesinde iddialı olabilir. 

AĞRI ŞAHI//ÜLGENBEY//MALALA: Ağrı Şahı, gerek ilk iki yarışındaki görüntüsü ve de dereceleri gerekse de idman pistindeki dinçliği ile koşunun önde gelen ismi. Ülgenbey, son hazırlıklarında formunu bulduğunu ve de eski kötü yarışlarını unutturabileceğini gösteren performanslar sergiliyor. Malala ise kalite orjiniyle dikkat çeken bir safkan. Montego ile anadan kardeş olan Malala, ilk startında çim pistte, startta biraz oyalanarak başlamış, daha sonrasında da yarışa dahil olamamıştı. Bugün bu safkandan çok farklı bir yarış izleyebiliriz. 

AIRDROP: Son koşusunda da kazanacak durumda olan safkan, o gün iç kulvardan gelmesinin faturasını ödedi. Son yüz yüz elli metreye kadar iç kulvardan bir türlü istediği sprinti atamayan Airdrop, için gelen ve de yarışı kazanan Gold Polat'ı görünce birden vites değiştirmesine rağmen rakiplerinin, devrini daha önce almasından ötürü yaptığı bütün ataklara rağmen üçüncülükte kaldı. Bu defa binicisi Danyal Kaya'nın safkanı daha iyi tanıdığını ve de içinde rakip istediğini bilerek sevk edeceğine inanıyor ve de banko olarak öneriyorum. 

SUBİKE: Anne hattı inbreeding olan Subike, kalite isimlerden Taliphan ile kardeş ancak onun yaptığı düzeyde bir yarış henüz yapamadı. Ancak her şeye rağmen gücü nispetinde etkili koşuyor ve de bu veya buna benzer gruplarda daima söz sahibi olabiliyor. Bugünkü mücadelede karşılaşacağı rakipler arasından etkili olabilecek ve de onu zorlayacak iki isim dışında bir rakip göremedim. Bunlardan ilki Benli Sultan. İzmir'de izlemeye alışkın olduğumuz kısrak, bu yıl sentetik pistte bir defa koştu ve de o dönemde formu çok iyi olmamasına rağmen, bugünkülere kıyasla daha sert bir grupta, beşinci oldu. Eğer İzmir çiminde yaptığı son koşularındaki performansını sentetiğe taşıyabilirse kazanması işten bile değil. Saadettin Boyraz'la daha evvelinde biri grup 1 olmak üzere iki defa bir arada koşan Uçanabla'nın sentetik pistte bir de birinciliği var. Bir ay istirahatin ardından yeniden pistlere dönecek olan Uçan Abla da grubun uygunluğu ile öne çıkan bir başka isim. 

ŞAHİNSEMİH//SİNANLI//ACIDİLLİ FATİH//BERKALP: Şahinsemih, çim kum ayırt etmeyen ve de önde tempoyu belirlediği koşularda iyi grupları geçmeyi başaran bir safkan. Bugünkü mücadelede de ben önde istediği yarışı yapabileceğini düşündüğümden favori hanesinde değerlendireceğim. Sinanlı ise ağır kilolarla yaptığı üstü üstüne iki sentetik birinciliğinin ardından çim pistte altıncı olmuştu. Ancak o altıncılığında bile kazanan atla arasında çok mesafe yoktu. Yani safkanın form durumu çok iyi ve de bugün yeniden sevdiği pistte koşacak. Acıdilli Fatih de bundan birkaç yarış evvel sentetik pistte bugünkü aprantisiyle Yetimahmet'e geçilmişti. Benzer bir yarış yapması durumunda çok iddialı olabileceği bir grup gibi duruyor. En son katıldığı grup 1 koşuyu ölçü almamak gerek. Berkalp'ın son koşusu kısa mesafedeydi. Onun evvelinde bu ve de benzer grupları bu mesafelerde rahat geçmişti. Bugün yeniden mesafesine dönüyor olması ve de rakiplerinin denkliği ile ihmale gelmeyecektir. 

CARROT: İlginçtir ki Carrot, çim pistte katıldığı ilk iki yarışında da birinci olmuştu. Hatta birinde Doğa Kanunu'na 11 boy fark yapmıştı. Sonra ilgilileri sentetik tercih ettiler. Arada bir denedikleri çim yarışlarında da Carrot, benzer gruplarda başarılı yarışlar yaparak tabeladan hiç düşmedi. İki koşu evvel Grup 2 Anadolu Koşusu'ndaki dördüncülüğünden sonra kısa vade 8 mücadelede Doğa Kanunu'na burun farkıyla geçilen safkan, form olarak çok iyi durumda. Bugünkü koşuda üç farklı süratli ismin bir araya gelmiş olması da ekmeğine yağ sürecektir. Özellikle ilk 1000 metre 1.03 veya altında geçilirse Carrot için kolay bir yarış olacağına inanıyorum.

TURAPBEY//BUZKRALI: Karayama, Kışlalı, Muhrip, Baypatron gibi safkanlarla anadan kardeş olan Turapbey mesafe ve de önde biraz tempo isteyen bir safkan. Bugün mesafenin biraz uzamış olması ve de ekürisi ile birlikte bu koşuya katılması, aradağı şartları bulabileceğine işaret ediyor. Buzkralı ise daha evvelinde defalarca favori çıkmasına rağmen bir türlü şanssızlığını kıramayan bir başka isim. Bugün her ikisi için de hem grup hem de şartlar müsait görünüyor. 

->NALKAPON İSTANBUL TAHMİNLERİ<-

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

Subike, şablon tutarı 168 TL olarak doğru hesaplanmasına rağmen, birinci altılıda sistemsel bir hata yüzünden çıkmamış, ancak ikinci altılı şablonunda çıkmıştı. Koşu sonrası fark edilip birinci altılı şablonuna da eklendi. 

1. ALTILI

6.7.1.2.5
1.5.8.3.4
5 AIRDROP BANKO
6.5.1.11.8.9.12.3
2 SUBİKE // 1.3.6
6.2.1.4

56 TL // 168 TL

2. ALTILI

6.5.1.11.8.9.12.3
2 SUBİKE // 1.3.6
6.2.1.4
3 CARROT BANKO
6.2
5.1.3.10.12.22.21.14.17

40.32 TL // 161.28 TL

->BÜLTENLERİN İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ<-

->ABD GULFSTREAM TAHMİNLERİ<-Yorum Gönder

0 Yorumlar