GİZLİ EKÜRİ KEENLAND AT YARIŞI TAHMİNLERİKittens Joy temsilcisi olan 3 Love Sick Kitten tam kardeşi Perky Kitten çok başarılı bir kariyere sahip olmasa da 2005 yılında Roses İn May ile Dubai World Cup kazanan bu ahırı bu orjinde çok başarılı buluyorum. Zaten Kittens Joy da kendi aygırları ve onun tayları ile başarıdan başarıya koşuyorlar. Love Sick Kitten'ın son koşusunun ardından formunda ilerlemeler olduğunu da üst üste iki tane 1000 // 1.00 ardından 800 // 45 R işleri ile görebiliyoruz. Artık tayını daha yakından tanıyan jokeyi Jose Ortiz ile bugün foto finiş çizgisini önde geçeceğini düşünüyor ve banko olarak öneriyorum. 

Belmont'ta kazandığı yarışın ardından Grup 3 Tempted Stakes'e ağır favori olarak giren ancak kötü bir performans sergileyen 1 Navajo verdiği uzun ara sonrası yeniden pistlere dönüyor ve altı adet 800 işi ile koşuya giriyor. Eğer idman durumu daha iyi olsa burada banko bile önerilebilirdi. İlk yarışını beyaz bayrak ayna yaparak çok rahat kazanan 10 Smart Response ardından 0.6 ganyan ile girdiği koşuda startta biraz tereddüt edince başladığı yerde bitirdi. Bugün ilk kez kum piste çıkıyor ve babası Smart Strike kum pistte Grup 1 galibi olmakla beraber annesinin de listed koşu birinciliği var. Bu yüzden çim piste nazaran bir tık daha iyi koşacağını düşünüyorum. Turfway'de sentetik pistte 4 boy farkla kazandığı yarışın ardından 1000 // 1.00 net galobu ve usta jokeyi Joel Rosario ile 2 Black Agnes, Gulfstream'de 1100 metrede 9 boy farkla kazanan ve 1000 // 1.00.6 R galop gerçekleştiren 9 Everyonelovesjimmy, dişilere mahsus stakes koşuda ikinci olan 8 Mermaid Of Honour ve üst üste stakes koşularda tabela elde eden 3 Enrage bu koşu için benim tercihlerim olacak.

Geçtiğimiz yıl biri Grup 3 olmak üzere üst üste üç birincilik elde ettikten sonra geri çekilen ve bu seneye de şartlı mücadele ile başlayan 1 One Liner idmanlarında derecesini 2 saniye ilerletmiş görünüyor. Usta antrenör Todd Pletcher'ın kontrolünde hazırlanan safkana ilk sıradan şans vermekte fayda görüyorum. Gerilerde beklemeyi seven ve geçtiğimiz yıl West Coast gibi bir safkanı geçmeyi başaran, Triple Crown'ın bir ayağı olan Preakness Stakes'te üçüncülük elde ederken Gunnevera'yı gerisinde bırakan 10 Senior İnvestment sentetik pistte gördüğü yarışın ardından dengi grupta favorinin en ciddi rakibidir.

Günün son koşusuna gelecek olursak, altı grup 2 birinciliği bulunan 10 İtsinthepost ve onun son iki koşusunda burun ve yarım boyluk farklarla mağlup etmeyi başardığı 12 Hayabuse One bugün de rövanş mücadelesine çıkacak gibi duruyorlar. Hayabuse One geçtiğimiz yıl Şubat ayında geri çekilip bu yıl Ocak ayında geri dönmüş ve üç yarış görerek 1-2-2 şeklinde toto gerçekleştirmiş. Her koşusunda üstüne ekleyerek mücadele ettiğini belirtmekte fayda var. Grup 3 Red Smith Handicap'ı çok az farkla kaybettiği gün buradaki rakibi Oscar Nominated'a 5 boy fark yapan ve Jose Ortiz'in tercih ettiği 3 Call Provision, bu kez Jose Ortiz tarafından tercih edilmese de grup 1 mücadelelerdeki performansları çok parlak olan 2 Oscar Nominated ve Fransa'dan geldikten sonra ayağının tozuyla Listed yarış kazanıp ardından Grup 3te üçüncülük yapan ve 6 ay sonra yeniden pistlere dönen 6 Canessar ve önde istediği tempoyu verebilirse 7 One All One Go sonraki ihtimaller. 
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.