26 Aralık Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahminleri(TUTTU)

 


Günün Yedili Plase Ve Yedili Ganyan Ayağı

Kağıt üstünde grubun ve mesafenin en iyi atı ATEŞ KRALLIĞI, geçen sene bu pistte daha sert rakipleri geride bıraktı. son yarışında banko önermiştim ama kısa mesafeden etkilendiği için koşudan üçüncülük ile ayrıldı. Gördüğü yarışlar sonrası yeterli kondisyona ulaşan bu safkanı yedili ganyan ve plase ayağının başlangıç ayağında tek olarak öneriyorum.. Tek rakibinin ise mesafeye yatkınlığı ile bilinen GÜLRUH HATUN olduğunu düşünüyorum. 

Günün Birinci Ayağında

Birbirinden formsuz ve ne zaman nasıl koşacağı belli olmayan isimlerin bir arada katılacağı bir koşu izleyeceğiz.. Burada ilk şansı çok sürpriz bir isme vereceğim. Bu safkan GIGABYTE olacak. Ve ayrı bir parantez açacağım. Son katılığı koşuda sekizinci olmasına rağmen ben kötü koştuğunu düşünmüyorum. Biraz hazırlıkları eksikti. Çok kaliteli pedigreye sahip, Kum pistte bir çok başarıya imza atmış AMERİKALI ile anneden kardeş. Annesi  SOUTHERN ise CANDY RIDGE' yavrusu  ve bu safkanın ABD'de bir çok grup koşular kazanmış tayları bulunuyor. Son çalışması 24//50 rahat, potansiyeli yüksek olan bu isimin gününde olursa  programın bombasını gerçekleştireceğini düşünüyorum.. Son iki yarışına  orta mesafeli yarışla sert rakipler arasında katılan JUNIOR PIANİST bugün tam ideal mesafesine çıkacak. Önde çok sert bir tempo olacağını düşünmüyorum. Etkili sprintini zayıf rakipleri arasında tutturabilirse koşuyu kazanabilir.  En ciddi rakibi olan YENİKARTAL bu sezon henüz istediği koşulara imza atmış bir isim değil. Yaklaşık bir aylık ara sonrası piste çıkıp dereceli galoplar sergileyip koşuya kusursuz hazırlanan bir isim. Ayın 17'sinde 1400 metreden açılarak (1.34) 1000//1.06 ve 400//26 çok rahat işler gösteren bu isim favori hanesine yazılacak isimlerin Başında geliyor.   Son uzun mesafeli yarışını gösterişli kazanıp ki gün önce 24//38 çok rahat iş sergileyip formunu daha da ilerleten STRIKE HEARD ve start problemi giderildikten sonra yavaş yavaş toparlanıp son koşusundan dördüncülük çıkartan CANBERKHAN sırasıyla şans verdiğim isimlerdir.. 

Günün İkinci Ayağı

İlk defa piste çıktığı 1200 metre kum pistte yarışa erken adapte olmasına rağmen  fazla üstüne gidilmediği için geriye düşmüş viraj dönülürken rakiplerinin yaklaşık 10-12 boy gerisinde kalıp viraj üzerinde çok etkili sprint atan BERKEHAN ne kadar iyi tay olduğunu daha ilk koşusunda belli etmişti. Şuan ki form durumu çok iyi 1200//1.17, 1000/1.03  ve 23//48 rahat galopları ile sahanın en iyi işlerinden birisini çıkartan isim bugün daha hazır gireceği koşuda etkili sprintini de atarak rakiplerini ekarte edecektir.. Gün içindeki ilk bankom dur..

Rakip olarak ise son katıldığı koşuda virajı elde dönmesine rağmen geç toparlanıp koşudan ikincilik ile ayrılan ALBERTO Halis Karataş faktörü ile bu Berksan'ın en ciddi rakibi konumundadır.. Bu iki safkanın bu ayağa yeteceği kanaatindeyim.

Günün Üçüncü Ayağı

İlk katıldığı koşusunda rakiplerine 100 metre kadar fark atmasına rağmen, ikinci koşusunda koşu ŞARTI kurbanı olan YOLDAŞAĞA son yarışından birincilik ile ayrılırken inatçı karaktere sahip olduğunu da gözler önüne serdi. Bugün bakıldığı zaman burada en ciddi rakiplerini geride bırakıp iki gün önce üzerindeki jokeyi M. Akyavuz ile 27.7//54 Hafif çalışarak iş ortaya koyan safkan her gün üstüne koyarak ilerliyor ve rakipleri de çok uygun burada bir aksilik olmazsa kazanacağını düşündüğüm isimi günün ikinci bankosu olarak öneriyorum..

Cazip olması için yanına at yamak isteyenler son yarışında buradaki rakiplerinden YOLDAŞAĞA-UZUNBEY arkası üçüncülük elde eden YOLDAŞHAN isimli safkandır.. Koşu içinde bugünkü jokeyi Müslüm Çelik atını rakiplerinin içine atmış teşviklerine cevap vermeyince 50 metre kala dışarı almasına rağmen daha düzgün aksiyonlar sergileyip ilerisi için ümit vermişti.Yeri olanlar iki isimi yazıp burayı da rahatça geçebilir..


Günün Dördüncü Ayağı

Günün birbirine denk rakipleri bir arada olduğu koşuda ilk atım LEYLAŞKA olacak. Son yarışı çok iyiydi bugüne kadar uzun mesafeli yarışlarda pek etili koşuları olmasa da buradaki rakiplerinin çoğu Doğu illerinde gelme ve formsuz isimler. Kilosu da çok uygun bu hafta grubun en uzun galobunu yaptı ve (1200//1.19) (1000//1.12.7) (400//30) çok rahat iki gün önce ise Burhan Kılınç idaresinde 29//43 çok rahat galoplar sergileyip koşuya kusursuz katılacak olmasından dolayı koşuda en şanslı gördüğüm isimdir.. Koşu kazanmakta biraz zorluk çekse de bu sene uzun mesafeli kum koşularında bugünkü rakiplerine oranla daha sert rakipleri geride bırakan DALGACI ideal mesafesinde Leylaşka'nın en ciddi rakibidir.. Son iki yarışında dördüncülükler elde eden Şanlıurfa pistinde 28 rahat galop yaparak bu koşuya katılacak olan DORUGÜZEL, Son yarışlarında istenilen düzeyde olmasa da bugün farklı bir performans ortaya koyacak olan İMKANSIZIM ve mesafeye yatkınlığı ile KISMET KIZ,  hazırlıklarını bizzat Samet Erkuş'un yaptırdığı TEZGELGÜR sürprize müsait bu koşuda sırasıyla tuttuğum isimlerdir..

Günün Beşinci Ayağı

Verdiği ara sonrası üç yarışa katılıp 2-3-2 toto sergileyen son yarışında ise kazanacağı yarışta son anlarda teslim olan LUA LUA artık tırnaklarını  ucunda ve rakipler çok uygun. İdmanlarında kusursuz hazırlıkları var, Üstünde de usta jokeyi Halis Karataş ile günün en sağlam bankodur..


ALTILI GANYAN ŞABLONUM
11 6 10 1 3
2 1
9 10
6 1 4 7 3 8
5 LUA LUA 
HEPSİ 

115 TL BOL ŞANS..

YEDİLİ GANYAN ŞABLONUM


7 ATEŞ KRALLIĞI//3
11 6 10 1 3 
2 BERKEHAN
9 YOLDAŞAĞA
6 1 4 7//3 8 
5 LUA LUA 
5 14 15 2 3 8 10 9 1 4


50//150 TL BOL ŞANS..  

NORMAL ŞABLONUM
11 6 10 1 3 
2 BERKEHAN
9 YOLDAŞAĞA 
6 1 4 7 3 8
5 LUA LUA 
5 14 15 2 3 8 10 9 1 4

18 TL BOL ŞANS..

KARA KAMÇI AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.