Gökhan Kocakaya Pistlerden Uzak Kalacak

 24 Ekim cumartesi günün 75. yıl Ankara hipodromunda düzenlenen ve altı safkanın katıldığı Triple Crown'ın son ayağı olan grup 1 mücadele ilginç anlara sahne olmuştu.

Start verildiğinde Kings Man ve Lord Of Game, rakiplerinden 70 metre geride kalırken bu yıl Triple Crown yapacağı düşünülen Call To Victory şahlanmış ve yarış içerisinde geçirdiği sakatlık nedeniyle koşuyu bırakmak zorunda kalmıştı. 

Bindiği safkanın geç çıkmasının yanında hemen iç kulvarından başlaması gereken Kingsman de gecikince hatalı start olduğunu düşünen Gökhan Kocakaya, yarışa dahil olmamış, Call To Victory de koşuyu bırakınca düşüncesinin doğru olduğunu düşünerek yarışı kenter şekilde bitirmişti. 

Oysaki o gün kendisi gibi startta oyalanan Kingsman'in jokeyi Hışman Çizik son ana dek mücadelesini sürdürüp üçüncülüğü kurtarmasını bildi. Bunun üzerine  Gökhan Kocakaya, yarış usul ve esaslarına ve yarış dürüstlüğüne aykırı hareket etmesinden dolayı, Yüksek Komiser Kurulu'na çağırıldı ve yaptığı savunma yeterli görülmeyerek 30 gün at binmeme cezası aldı.

Daha sonra başarılı jokey kendisine tanınan hakkı kullanarak yürütmeyi durdurma kararı aldı. Buna göre, cezasını Çaldıran Koşusu'nda Kar Kız'a, Cumhurbaşkanlığı Koşusu'nda ise Long Runner'a bindikten sonra çekecek. 

ÇALDIRAN KOŞUSU'NDA KOŞACAK OLAN SAFKANLARI VE MUHTEMEL JOKEYLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZYorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.