Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bugünkü hedefim tevziye, haberin ola. İlk ayakta İzmir'e dinamit lokumu yerleştirdim. Onun adını duyduğumda aklıma ben geldim. Babamın oğluyum. Babam da ustaydı. Onun gibi bir altılı ustasını daha görmedim. O kupon yapınca eğer kime oynadığını öğrenemezse TJK Reisi altılıyı iptal ederdi. Peşinde en az on TJK ajanı vardı. 

O zamanlar kahvenin sahibi bizim Çaykur Rıza'nın rahmetli babası Oralet Mustafa'ydı. Çok iyi ahbaplardı, aralarından su sızmazdı. TJK Reisi'nin ajanlarını atlatmak için önce babam ganyancıya üstün altılı bilgisiyle hazırladığı müthiş kurgusunu uzatıp müsveddeyi yırtardı. Sonra ajanlar çöpten parçaları çıkarıp birleştirir, TJK Reisi'ne rapor verirdi. Oralet Musfata Abi öbür ganyana gider, başka kupon yatırır, ceplerini şişirirlerdi. Babamın müthiş kurguları kötü gitmeye başlayınca durumdan şüphelenen TJK Reisi, Oralet Mustafa'nın da peşine ajan taktı. Onlar da kahvecinin çırağına oyunu geceden verip yatırtmaya başladı. Artık üç oyun yapıyorlardı. Babam öyle bir ustaydı ki yeğenim istese her gün altılıyı yakalardı ama garibanlar da nasiplensin diye haftada bir gün oynayıp evinin rızkını çıkarırdı. Tamahkar adamdı, anlayacağın. TJK ajanları görsün diye yaptığı müthiş kurguları bilerek hep beşte bırakırdı. İşte ben de babamın oğluyum yeğen. Adım sürpriz, soyadım bomba.

Bugün sabah Karşıyakalı Cemo kod adlı seyis yeğenimden gizli bir arama aldım. ''Dayım bugün ortalık çok karışık. Her an her şey olabilir. Gücün tartışılmaz. Ellerinden öperim, şansın bol ola'' diye kısa kesti. Sonra da kenara çekildi. Unutma yeğen, benim gibi tevziye peşinde olanların gözü karadır.

Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 


Nalkapon İzmir At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

6.3.1.7.11
5 GUBAZ // 13.1.3
2 BRAVE RUNNER BANKO
12.9.2.6.8
6.5.3.2.9.11
2.1.6.9

42 TL // 168 TL

2. ALTILI

12.9.2.6.8
6.5.3.2.9.11
2.1.6.9
3.1.5.12.7
5 NO REGRET // 2.4.7
13 POYRAZ DAĞI BANKO

42 TL // 168 TL