Günün ilk ayağında kazandığı yarışı yerinde izleme imkanı bulduğum KRALSIN o gün için çok akışlı ve rahattı. Bugün de şampiyon jokeyinin Harunhan yerine onu tercih ediyor olması hem performansından memnun kaldığını hem de formunu aynen muhafaza ettiğini gösteriyor. Daha önce Adana'da Açık 3 yarışta sizlere önererek umut vaat eden bir tay olduğunu belirttiğim ALBERTO, yine Adana'dan geldikten sonra burada bir yarış gören BECERİKLİHAN ve eski formuna dönme sinyalleri veren Grup 3 galibi TOPANGA bu koşu için tercihlerim olacak. 

Budakhan ve Dadaşcan ile tam kardeş olan MİRA MİRA bugün ilk kez piste çıkacak ve üzerinde de Selim Kaya var. Hazırlıklarını İzmir'de sürdüren ve İstanbul'da bir sprint gerçekleştiren kısrağın galoplarında çıkardığı dereceler de rakiplerine nazaran daha etkileyici. Budakhan'ın sentetik pistte 6 birinciliği olduğunu göz önünde bulundurursak bugün pistten birincilikle ayrılma ihtimalinin yüksek olduğunu da söyleyebiliriz. 

Sezonun ilk yarışına İzmir'de çıkan CANKARDEŞLER o gün ne kadar tutuk görünse de ben Halis Karataş'ın safkanı fazla zorlamadığını gördüm. Bursa'da 25.7 // 39.2 R ve 27.8 // 1.10.5 // 1.25 galoplarının yanı sıra İstanbul'da Halis Karataş idaresinde kenter çalışma gerçekleştiren şampiyon safkanın bugün yeniden birincilikle tanışmasını bekliyor ve banko olarak öneriyorum. 

Çalıcıoğlu Ekürisi'ni Arap atlarında başarılı bulduğumu daha önceki tahminlerim arasında belirtmiştim. Bugün JAZİL ilk kez uzun mesafeye çıkacak ancak annesi Adanus ve babası İzbatur her mesafede başarılı olabilen safkanlardı. Çalışmasında da diri ve canlı görünen Jazil'in bugün bu koşunun favorisi olması oldukça normal. Gümbürgümbür ile tam kardeş olan ISLAH daha önce yaşça büyük rakipleri arasında uzun mesafeyi tecrübe etmiş ve üçüncülükte kalmıştı. Bugün az atlı grupta favorinin hatasını kollayacaktır. Son olarak kariyerinin ilk startında birincilik elde ettiği jokeyi Fuat Çakar'la tekrar buluşan ve son çalışmasını da onunla gerçekleştiren ve Kaçın Geliyor ile anneden kardeş olan ATALANTE'nin de tam mesafesinde koşacağını düşünüyorum. İlk kez çıkacağı mesafede farklı bir performans sergileyebilir.