TİBET İki yarış gören isim geçtiğimiz yıl buradaki rakiplerinin bir çoğunu geride bırakmıştı. Aprantiden kurtulup S.Özen tercih edilmesi ile birlikte iki gün önce 27//41 rahat yapan isime ilk şans verilebilir.

DEMİRNEREZ Torok temsilcisi isim gurubun en hazır tayı görünümünde. Son yarışında da sonlarda çok iyi artırarak gelip koşudan ikinciliği kurtarmıştı..Miaden yarış her sonuç çıkabilir fakat ben bugün rakiplerine üstünlük kuracağını düşünüp, günün bankosu olarak öneriyorum..

DJANGO Son yarışında da ilk sırada önerdiğim isim kalitesiyle ön plana çıkarken düzlük üzerine etkili gelmesine rağmen hem koşu tecrübesi olmamasından, hemde hazırlıkları eksik olduğu içim tam performansını sahaya yansıtamadı. Bugün koşu içinde kendisine iyi yer tutabilirse günün sürprizini gerçekleştirebilir. Gördüğü yarış sonrası hazırlıkların da ciddi gelişme olan WIND STAR ve İstanbul pistinde eksik koşup ilk çim yarışında üçüncü olurken ataklarına geç başlayan POWER STORM sırasıyla şans verdiğim isimlerdir. 

DENİZİM Adana'da kazandıpı yarış sonrası tekrardan uygun rakipleri seçip koşuya tempo verecek Kızılhan'ın arkasına yaslanarak virajla birlikte alacağı liderliği rakiplerinin tüm ataklarına karşılık vererek tamamlayacak olan kaliteli isim günün en sağlam bankosudur..

BUDUNALP Her geçen gün kendisini daha da geliştirdiğini düşündüğüm isim kendi yaşıtlarıyla katıldığı son yarışını kazanırken gurubun da en hazır ismi görünümünde. M.Bayır son yarışında eksiksiz binmiş ve uyum içeisinde olduğunu göstermişti. Bugünde benzer bir yarış izleyebiliriz. Alternatif tekim..