Yarışçılık tarihinin belki de en ilginç Ankara Koşusu bu yıl yapıldı. Koşunun ağır favorisi, üst üste 11 yarış galibi Call To Victory'nin sakatlandığı, Lord Of Game ve Kingsman gibi ikinci ve üçüncü favori konumundaki atların yetmişer metre geç çıktığı mücadele ilginç anlara sahne olmuş, jokey Gökhan Kocakaya, bu koşudan ötürü 30 gün at binmeme cezası almıştı. 


Elbette yarışseverlerin aklı Call To Victory'de kaldı. Bir yandan sakat koşturulduğuna dair spekülasyonlar, diğer taraftan da start çıkışında yaşadığı sorunlardan ötürü böyle bir manzarayla karşılaştığımızı söyleyenler bir yana dursun, rakiplerini daima domine ederek kazanan ve Triple Crown yapmasına kesin gözüyle bakılan bu nadide safkanın akıbeti yarış camiasında en çok konuşulan olaylar arasında başı çekiyor. 

Edindiğimiz bilgilere göre Call To Victory'nin altı aylık bir tedavi aşamasının ardından 2021 yılında pistlere geri dönmesi bekleniyor. Şampiyon safkanın kaldığı yerden devam mı edeceği, yoksa birçok Gazi şampiyonu gibi yarış hayatının bitip bitmeyeceği konuları şu an için muamma. Bilinen bir gerçek var ki o da hem pistlerin, hem rakiplerinin hem de yarışseverlerin şampiyon Call To Victory'yi özleyeceği. 

Umarız ki kötü seanryolar gerçekleşmez ve daha uzun yıllar böyle nadide bir safkanı izleme fırsatına erişiriz.