BRAVE DECİSİON: Geçtiğimiz yıl kalite atları gerisinde bırakan Brave Decision bu sene sert grupta beşincilikte kalmasına karşın daha başarılı olduğu çim pistte ve uygun rakipler arasında start alacak olmasıyla günün bankosudur. 

LASSIE: Bir Clodovil temsilcisi olan Lassie'nin çim pistte daha başarılı olmasını beklemekle beraber bu kez daha hazır gireceği yarışta eküri avantajıyla rakiplerinin bir adım önünde olduğunu düşünüyorum.

Bugün starttan normal ya da az tereddütlü çıkmaları halinde mesafenin de uzamış olmasıyla ilk ayakta Metafora ve ikinci ayakta Oğlumege'nin kazanacak düzeyde olduklarını düşünüyorum. İkisi de son koşularında startta çok fazla oyalanmalarına rağmen çok iyi yerlerde bitirerek yakaladıkları formu ortaya koydular. 


Bir önceki yarışta start alan Islah gibi şampiyon atlarımızdan Gümbürgümbür'ün tam kardeşi olan BÜYÜKAŞK ilk startındaki performansını sergileyebilirse bugün pistten birincilikle ayrılabilir. Son dönemde hazırlıklarını hız kazandıran ve kısa - uzun çalışmaları dikkat çeken PRINCESS ŞEYMA, annesi Tamgül; Yurdakul, Hakansoylu ve Yolaşan ile anneden kardeş olan ÖZDOĞA, ekürili GÜL VE ATEŞ, son çalışması göze hoş gelen ÇAPKIN KAYA ve ilk startı olmasına karşın annesi Rüzgarın İzi; Elanilim, Azmi Reis ve Reisoğlu'nu veren Ebrar ile anneden kardeş olan BEYZAYAR bu maiden için sizlere tavsiyemdir. 


Günün son ayağına gelecek olursak; idman pistinde beğenimi kazanmakla beraber bu mesafeleri iyi koşan MISTER STORM ve üst üste bir üst grupta mücadelelere girişip bu kez dengi rakipleri bulmakla beraber Mehmet Kaya gibi usta bir jokey idaresinde çalışmalarını tamamlayan KING OF ROCK öncelikli isimlerdir. Geçen yıl aynı kilo ve aynı jokeyi ile daha uzun mesafede kazanmayı başaran BÖRTEÇİNE, hafif kilosu ve mesafe uyumu ile GÜRMAN AĞA ve 3 yaşlılığında sert gruplarda iyi yerlerde bitiren kalite safkan FARİLYALI daha sonraki ihtimallerdir.