BAHARİYE: Orjin bakımından dikkat çekici olan safkan son dört yarıştır kazandı kazanacak bir izlenim verse de bir türlü potoyu önde geçemedi. Bugünkü rakiplerinin birçoğundan daha iyi bir performansa sahip olmakla birlikte bazıları ile derece bakımından neredeyse aynı. Ancak Mustafa Çiçek, üçüncü kez Bahariye'ye binecek, yani çok daha yakından tanıyor. Safkan da artık kazanabilecek potansiyele ulaştığını idman pistinde belli ediyor. İyi durumunu ve tecrübesini ortaya koyup artık maidenden çıkmasını bekliyorum. 

GÖNLÜMÜN EFENDİSİ: Yarış hayatına kötü bir başlangıç yaptı. Daha sonra Doğu illerinde koşturulup form tutması sağlandı ve çim piste geri döndü. Safkanın annesi Efekızı, yalnızca iki kez koşup tabela yapamamış bir kısrak. Orjin bakımından incelendiğinde başarılı aygırlardan Karakemal ve çim pistte iyi yarışlar yapan Gözdecan'la anneden kardeş olduğu dikkat çekiyor. Annelik yapan anne kardeşleri Damlakan ile Balımsultan ise Taş Plak, Sal Sabil, Cherezade gibi safkanları pistlere kazandırmışlar. Yani Gönlümün Efendisi orjin olarak çim piste epey yatkın bir safkan. İyi formuyla yeniden döndüğü İzmir pistinden bu kez birincilikle ayrılabilir. 

MARENGO: Yarış hayatının son koşusuna çıkacak olan safkan, bundan birkaç yarış önce çim pistte iki kez üst grupta koşarak birinde beşinci, diğerinde de altıncı oldu. En son katıldığı kum koşusu ölçü alınmayacak olursa o iki yarışıyla bugün plase atlar arasında olması beklenebilirdi. Ganyan oyunları yönünden hiç şans verilmeyen safkanın mutlaka kazanması gereken bu mücadelede kuponlara kesinlikle yazılması gerektiğini düşünüyorum. Son kum yarışı yanıltıcı olabilir. 

UÇANYUMAK: En son karşılaştığı rakipler bugünkülere göre daha formdaydılar ve daha tecrübeliydiler. Yedinci olmasına rağmen yarışı 1.20 içinde bitirmiş olması ve elde ettiği bu derecenin de bu gruptaki en iyi ikinci derece olması, safkanın grup içerisindeki yerini de tayin ediyor. İzmir'in iyi atçılarından Temel Ekürisi tarafından hazırlanan safkan, gerçekleştirdiği son çalışmasında 600 metreyi 41 ile rahat bir şekilde bitirerek formunun iyi olduğunu da göstermiş olmasıyla günün bankosudur. 

NALKAPON DAYI'DAN İZMİR'E BİRİ CAZİP BANKO!-TIKLAYINIZ

Foto Finiş İzmir At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3.4.5.6.1
1 BAHARİYE BANKO
2.6 // 1.3
6.1.11.3.2.5.10.8
7 GÖNLÜMÜN EFENDİSİ // 1
15.1.2.6.3.4.5

39.2 TL // 156.8 TL

2. ALTILI

6.1.11.3.2.5.10.8
7 GÖNLÜMÜN EFENDİSİ // 1
15.1.2.6.3.4.5
5.2.8.3
14 UÇANYUMAK BANKO
1.9.7.5.12

78.4 TL // 156.8 TL

YARIŞ BÜLTENLERİNİN İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ