LORD OF TIME: Bundan birkaç yarış önce büyük bir sürpriz yaparken fena sayılmayacak atları geçmişti. Sonra katıldığı üç koşuda beraber koştuğu atların birçoğu bu gruptaki atların bazılarına denk, bazılarından da iyi atlardı. Geçtiğimiz senenin sonlarına doğru yaptığı yarışlarda bu grubun epey üstündeki safkanları da gerisinde bıraktığını hatırlayacak olursak handikap puanı düşük olmasına rağmen belirli bir potansiyeli taşıdığını söyleyebiliriz. Ankara'nın en iyi aprantilerinden Ercan Çankaya'nın deklare edildiği safkanın ilgililerinin koşan son iki safkanı da kazanma başarısı göstermişti. Yani ahırı da formda. Daha önce Ankara'da iki kez çim pistte koşup etkili olamayan safkanın son dönem yakaladığı formla uygun grupta gireceği bu mücadeleden aradığı birinciliği çıkaracağını düşünüyorum. 

DORUYİĞİT//BAŞKAYNAK: Doruyiğit, kısa mesafeli son yarışını potoda da olsa kazanmasını bildi. Fakat safkanın uzun mesafelere daha yatkın olduğu bilinen bir gerçek ve bugün hem Agah hem de Arbedaş ikilisinin önde gitmek isteyeceğini düşünecek olursak oluşacak tempo bu safkana çok yarayacaktır. Benzer şekilde süratli yarışları seven Başkaynak da bugün için şanslı gördüğüm bir başka safkandır. 

NARTIN KILICI: Usta ellerde hazırlanıyor ve koştuğu her yarışta üzerine biraz daha ekliyor. Gerçekleştirdiği son çalışmasında 1000 metreyi 1.02 içinde koşarken yanında olan kalite safkan Wind Blast'la kafa kafaya bir görüntüsü vardı. Son ikinciliğinde safkan yarışın başında önlere akmak istemiş ve jokeyi de daha fazla kantarmada boğmak istemeyip dışarılardan dolanmak zorunda kalmıştı. Ben safkanın bu defa önde boşluk bulursa çıktığı gibi bitirmeyi deneyeceğini de düşünüyorum. Ancak orta grupta yer tutup düzlükte ayırabilecek yeteneğe de sahip. Sert jokeyi Hışman Çizik'in kantarmasını da seveceğini düşündüğüm safkanı bugün banko yazacağım. 

NALKAPON ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

Koşudan çıkartılan Expectancy yerine 3. koşuda 7 Tatlı Bahar eklenmiştir.

1. ALTILI

3 LORD OF TIME BANKO
5.2
6.1.3.2 // 5.4.7
3.6.2.5 // 1.4
2.5.4.6 // 3.1
6.3.5.4

35.84 TL // 141.12 TL 

2. ALTILI

3.6.2.5 // 1.4
2.5.4.6 // 3.1
6.3.5.4
2.1.5
4.5.7.3
9 NARTIN KILICI BANKO

53.76 TL // 120.96 TL

BÜLTENLERİN VE YAZARLARIN ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

->İNGİLTERE SOUTHWELL TAHMİNLERİ<-

->ABD LAUREL TAHMİNLERİ<-