BE HAPPY: Adana'da 1500 metrede kazandıktan sonra uzunda Star Scream ile Pruo'nun arkasına girdi. O günkü rakiplerinin çoğunluğunun erkek ve kendisinden yaşça büyük olmasının da performansına eksi etkilerde bulunduğunu söyleyebilirim. Bugün yine dişilerin arasında hem de 50 kilo gibi bomboş bir sıkletle koşacak olan safkan, Müslüm Çelik'in de binmiş olmasıyla günün ilk tekidir. 

ONLY THE BRAVE: İki aydan fazladır pistlerden uzak kalan safkanın bu süreçte beş kez uzun, dört kez orta, bir defa da kısa mesafede idman yaptığını ve toplamda 10 defa çalıştığını görüyoruz. Bu da demek oluyor ki yaşadığı çok küçük bir sıkıntı yüzünden eküri safkanı riske atmayıp bir süre geri aldı. Bu süreçte de idman pistinde ara vermeden çalıştırarak formunu sabit tuttu. Önde gitmeyi, tempo yapmayı seven Only The Brave, düzlüğe nefesli çıktığında hiçbir rakibine aman vermeyen bir safkan. Bugün de az atlı bir koşu var ve bunun böyle olmaması için de bir sebep yok. Çıma Çıma'nın Only The Brave'in temposunu olumsuz etkileyebilecek bir safkan olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Only The Brave, ondan çok daha güçlü bir safkan ve yarışı iki götürerek de kazanabilecek yeteneğe sahip. Kaba kumda henüz geçilmeyen safkanın bugün de potoyu önde geçmesini bekliyorum. 

GOLDEN KING: Grubun üstünde gördüğüm bir safkan. Kocaeli'de Gürgürbaba'ya geçildiği yarışın ardından daha sert grupta katıldığı mücadelede etkisiz kalan safkan, bugün yine dişine göre bir grup bulmuş durumda. Bugün önde Avan, Özyel gibi atların tempoyu yükseltmesini beklediğim mücadelede jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde ilk kez çıkacağı pistten kazanarak ayrılıp birincilik özlemine son vermesini bekliyorum.  

EPSILON: Kalite kısrak Moorland ile anneden kardeş olan safkan, ilk koşusunda kum pistte iyi bir performans sergilemişti. Daha sonra çim pistte beklentilerin gerisinde kaldı ve tekrar kum piste deklare edildi. Şimdiye kadar koşan Red Giant taylarının kum pist performansları göz önüne alındığında bu tercihin doğru olduğunu söyleyebiliriz. Emrah Sincan'ın da sürekli bindiği Egekızı'ndan inmiş olması bir başka dikkat çeken detay. Hazırlıkları da olumlu olan tay, üçüncü koşusunda maidenden çıkacak durumda. 

HASAN KURTULUŞ'UN ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

2.1.5.4
5 BE HAPPY // 4.2
2 ONLY THE BRAVE BANKO
5.1.2.6.4.8
2.5.4.3.6.8
3.2.4.8.9

50.4 TL // 151.2 TL

2. ALTILI

5.1.2.6.4.8
2.5.4.3.6.8
3.2.4.8.9
5 GOLDEN KING BANKO
2.8.1.3
5 EPSILON // 8.2

50.4 TL // 151.2 TL