Çaldıran Koşusu'nda Koşacak Atlar ve Muhtemel Jokeyleri

 İki yaşlı İngiliz atlarının yıl içerisinde çıkacağı en önemli mücadele olan bir yarışçılık klasiği Çaldıran Koşusu'nun kayıtları 1 Kasım Pazar günü tamamlandı. 

İkisi dişi olmak üzere toplam sekiz safkanın mücadelesine sahne olacak bu önemli koşuya katılacak olan safkanlar ve muhtemel jokeyleri ise şu şekilde:

Geçtiğimiz yıl bu önemli mücadelenin galibi jokeyi, Ahmet Çelik ile Gazi şampiyonu Call To Victory olurken şimdiye dek bir önceki yıl da yine Kurtel Ekürisi adına koşan Long Runner isimli safkan jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazanmıştı.


Bu yıl yapılacak olan mücadelede ise şimdiye dek katıldığı koşularda sergilediği performansla Gülüm Osman ön plana çıkmakta. Henüz iki yarış gören ancak ortaya koyduğu görüntü ile sınıfını belli eden Fiero Mio, dişilerde açık ara önde olan Kar Kız, yine başarılı dişilerden olan ve üst üste kazandığı iki grup koşuyla dikkat çeken İllüzyon diğer şanslı isimler olarak görünüyorlar. Son yarışında toparlanan ancak sık koşturulduğu için gerçek performansını ortaya koyamadığını düşündüğümüz Anadolu Aslanı ile geçtiğimiz iki yıla damgasını vuran Kurtel Ekürisi adına koşacak isimler Key Of Magic ve Real Runner ikilisi de sürprizde şans arayacak gibi duruyorlar. 

Kağıt üstünde bazı safkanların ön plana çıktığı koşu, hiç şüphesiz, her yıl olduğu gibi nefes kesen bir mücadeleye sahne olacağa benziyor. Bütün safkanların ayaklarının düz basmasını diliyor, safkanların ilgililerine ve jokeylerine başarılar diliyoruz. 


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.