ONLY FOR LOVE: Şimdiye kadar kazandığı dört yarışın ikisi 2000 metrede. Bugün ise mesafe 1800. Ben bu mesafeleri biraz eksik koştuğunu düşünüyorum. Yoksa bu grupta çekinmeden banko yazabilirdim. Ama her şeye rağmen, İstanbul'da geçtiği rakipleri göz önünde bulundurarak bugün de bu yarışın en şanslı ismi olduğunu çekinmeden söyleyebilirim. Aprantisi Alican İnci de son dönemin yükselen aprantilerinden. Oldukça formda ve kusursuz at biniyor. Bütün bunları dikkate alarak kuponların olmazsa olmazı olduğunu söylemek doğru olur. 

FINISH HIM //BUZ FIRTINASI: Son yarışında potoda geçildiği Sea Breeze oldukça kalite bir safkan. O gün yarışı beşincilikte takip etmiş, düzlükte orta kulvara çıkmış, buradan yol bulamayınca da iç kulvardan sprinte kalkmıştı. Sonlarda ne kadar güçlü gelmiş olursa olsun Sea Breeze'in temposu düşmeyin potoda baş farkıyla geçilmişti. Bugün karşılaşacağı rakipler o günkülere göre bir alt grup görünümünde. Burada en ciddi rakip olarak gördüğüm Buz Fırtınası'nın ise kilosu rakiplerine göre biraz daha ağır. Ancak onun da kum piste çok daha yatkın olduğunu söylemem gerekiyor. Annesi Buz, Junior Zappa ve Kuzey Yağmuru gibi kumcu safkanlarla anneden kardeş. İlk yarışında kumda beşinci olduktan sonra çim pistte yaptığı iyi yarışlar yanlış bir izlenim bırakmış olabilir. Normal şartlar altında kum pistte daha iyi koşmasını beklemek doğru olur.

KADHAN: Kısa mesafelerin etkili isimlerinden biri. İstikrarlı safkan, son koşusunda öne düşmeyip bekleme yapmayı tercih etmiş ve üçüncülükte kalmıştı. Düzlüğe dinç çıkan safkan buradan sonra içindeki Babarif ve dışındaki Tumbulçiçeği'nin arasında kaldı. Ki bu iki rakibi de Kaizbert'ti. Yani yanlarına rakip aldıklarına devirleri artan isimlerdi. Buna rağmen sonlara kadar mücadeleden kopmayıp üçüncülükte kaldı. Bugün önde liderliği almakta zorlanmayacağını düşündüğüm safkan, ekürilerden birinin baskısına maruz kalabilir. Ancak bahsettiğim yarıştan sonra yaptığı çalışmasında 1000 metreyi 1.09'la koşarak formunu daha da yükselttiğini göstermesiyle bütün bu ataklara cevap verebilecek durumda olduğunu da gösteriyor. Jokeyi Mehmet Akyavuz'la bu defa kazanmasını bekliyorum. 

FAHAD LION: Oldukça güçlü bir anne kan hattına sahip olan safkan, ilk koşusunda ağır pistte koşuya biraz geç başlamış ve önde yükselen tempoya da ayak uyduramayınca düzlüğe en gerilerde çıkmıştı. Ancak o gün dikkat çeken durum, jokeyi Murat Gündüzeli yürü dediğinde çok düzgün aksiyonlarla etkili ataklar yapabilmesiydi. Babası Dai Jin olduğundan kum pistte çok daha başarılı olacağını düşündüğüm safkanın, ilk koşusunda edindiği tecrübe ile bu defa farklı bir performans ortaya koyarak rakiplerini gerisinde bırakabileceğini düşünüyorum. 

BEŞTE KALMA REKORUNA KOŞAN NALKAPON DAYI'NIN BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

4.7.8.1.2
2.1.5.6.7.4
4.3.1.2.6.9
2.1 // 6.4
7 KADHAN BANKO
4 FAHAD LION // 6.2

25.2 TL // 151.2 TL