ALGANHAN: Yarış hayatına dört yaşında başlamasına rağmen oldukça başarılı yarışlara kariyerinin başında imza atan Alganhan'ın annesi İncinaz, Domaniç'le anadan, Asiye ve de Cihanser'le ana baba bir kardeş. Babası Alganbey'in de kaliteli bir safkan olmasının yanı sıra güçlü bir hattan geldiğini de söylemek gerek. Alganhan, güçlü pedigrisini sahaya yansıtabilen ve de uzayan mesafelerde iyi yarışlar yapacağının sinyallerini veren bir safkan. Pist değişikliğinden etkilenmezse bugün de potoyu önde geçmeye aday. 

GÖLDEM//PRENSES ASLI: Grubun iki kalite kısrağının normal şartlar altında burada rakiplerini ayırıp sonlarda birincilik mücadelesi vermesini beklemek normal bir düşünce olacaktır. Uzun mesafeleri de en az kısa ve de orta mesafeler kadar iyi koşan Göldem'in evvelki sene Ankara'da açık koşuda 2000 metre mesafede ikinciliği var. Bir ay evvelinde burada koştuğu yarışı da kazanmıştı. Prenses Aslı ise bu mesafelerde erkek rakiplerini zorlanmadan geçebilen bir kısrak. Bugün hem eküri avantajını arkasına almış olması hem de hemcinsleri arasında tam da mesafesinde koşması onu da birinciliğin güçlü adayı yapıyor. 

Nadiren de olsa bu yarışlardan sürpriz çıkma ihtimalini göz önünde bulundurarak önde istediği tempoyu kurması halinde sonlara diri girerek mücadelenin içinde kalabileceğine inandığım ARAYEKYİ'nin de düşük bütçeli kurgularda değerlendirilmesi taraftarıyım. 

THE DERWISH//BIRAKIN GİTSİN: The Derwish bundan birkaç yarış evvelinde oldukça ağır kiloyla buna benzer bir grubu geçmeyi başarmıştı. Ama bugün önde The Last Lion'ın da olacak olması son düzlüğe istediği ölçüde dinç çıkmasının önüne geçebilir. Elbette bu da bugün Halis Karataş'la koşacak olan Bırakın Gitsin'in işine çok yarayacaktır. Ben koşunun sonucunun gidişatla çok ilişkili olacağını düşündüğümden önceliği bu iki güçlü safkana vereceğim. 

Ancak koşunun süratli gidecek olmasının yanı sıra boş kilosuyla sonlarda güçlü gelmesini beklediğim, uyumlu aprantisiyle başarılı sonuçlar elde eden FATİHİN GÜLÜ'nün de ihmal edilmemesi gerekiyor. 

DEFNEYAPRAĞI: Üstü üstüne üç yarışında da ikinci olan tay, son koşusunda derecesini epey geliştirerek 1200'ü 1.24 içerisinde koşmayı başardı. O gün, sürekli dış kulvarı istemesine rağmen binicisi tarafından içeriye yönlendirilen ve de buradan istediği atakları yapamayan Defneyaprağı, bugün daha tecrübeli ve de başarılı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde çıkacağı koşudan istediği sonucu elde ederek birincilikle ayrılabilir. 

EREN EFENDİ: Çim piste çıktığı ilk koşusunda fena sayılmayacak bir beşincilik elde eden Eren Efendi, Temmuz ayından bu yana yarış kazanamamış olsa da bugün oldukça uygun bir grupla karşılaşıyor. Uzun mesafe yarışlarını pek beğenmediğim safkanın bu tip mesafelerde sert gruplarda elde ettiği neticeleri göz önünde bulunduracak olursak bugün buradan birincilikle ayrılmasını beklemekle hata yapmış da olmayız.

ZANAPALI: Koşu içerisinde Düello, Spartacus, İnnovation gibi safkanların varlığı yarışın da süratli gideceğinin bir göstergesi. Bu tip koşuları çok seven ve de düzlük sprinti etkili olan Zanapalı, yamaklara mahsus bu mücadele için hazırlıklarını da aprantisi Tamer Bali idaresinde gerçekleştirdi. Fazla sıkılmadan hazırlandığı yarışta, aprantisi de kontrollü binebilir ve de yerinde tyürütürse kazanmaya yakın görüyorum. 

MELİNAM: Lozan gibi güçlü bir safkanla ana baba bir kardeş olan tay, vermiş olduğu arayı iyi değerlendirerek hazırlıklarını eksiksiz yaptı. 1000'i 1.02, 1200'ü 1.16, 400'ü 23, 600'ü 37 şeklindeki iyi dereceli işleriyle de bu yarış için yeterli hazırlıklara sahip görünüyor. Yarış hayatının ilk koşusunda Spencer gibi kaliteli ve de sert bir rakibe denk gelerek ikincilikte kalan safkan, o gün öndeki rakibinin temposuna girmesine rağmen sonlarda arttırarak orjininin hakkını vereceğini gösterdi. Henüz ikinci kez piste çıkacak olmasına karşın kısa vadeli yarış seçilmesi ve de Halis Karataş'ın binmesiyle ilgilileri ne kadar iddialı olduklarını gösteriyorlar.

->HASAN KURTULUŞ ANKARA TAHMİNLERİ<-

Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

4.1.5
4.3.2 // 5
2.1.4 // 3.5
3.4.5.1.6
1 EREN EFENDİ BANKO
3.6.5.4 // 1.2

37.8 TL // 126 TL

2. ALTILI

3.4.5.1.6
1 EREN EFENDİ BANKO
3.6.5.4 // 1.2
3.5 // 4
7.3.1.2.5
10.2.5.6

56  TL // 126 TL

->BÜLTENLERİN ANKARA TAHMİNLERİ<-

->İNGİLTERE NEWCASTLE TAHMİNLERİ<-

->10 FARKLI YAZARDAN ABD TAHMİNLERİ<-

->ANKARA AT YARIŞI GALOPLARI<-

->ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİ<-

->YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR<-