ÖZERDİNÇ: Aprantisi Mert Gökalp Arslan'la üstü üstüne üç başarılı yarış yapan safkan, bugün de iyi hazırlıklarla ve de Mehmet Akyavuz idaresinde koşuya iştirak edecek. Antrenör Cengiz Aydoğan'ın bir diğer safkanı olan Arbedaş'ın süratlendirmesini beklediğim mücadelede Agah'ın da olması koşunun yeteri kadar süratlenmesine sebebiyet verecektir. Safkan, son koşusunda temponun düşük kalmasından olumsuz etkilenmişti. Yarışı ön grubun hemen arkasında kabullenen bir safkan olan Özerdinç, normal veya normalin biraz üstünde tempolarda koşulan yarışlarda daha başarılı oluyor. Bugün de böyle bir mücadele izleyebiliriz. 

LAST CHANCE LADY: Üst düzey mücadelelerde boy gösteren safkan yaklaşık olarak dört aydır pistlerden uzak. Son iki aydır da idman pistine belirli aralıklarla çıkarak zaman zaman dereceli işlere imza atıyor. 1000'i 1.04 çok rahat, 800'ü 49 rahat dereceleri bunlardan bazıları. Evvelki sene ilk dört yarışında üstü üstüne birinci olurken Grup 2 S.İ.A.Y. VE SAH.DER. Koşusu'nu Prior ve de Vahşi Kız gibi güçlü rakiplerinin önünde kazanan Last Chance Lady, Grup 1 Çaldıran Koşusu'nu da dördüncü olarak tamamlamıştı. Bu sezon uzun aradan sonra girdiği iki yarışta da varlık göstermemiş olsa da taşıdığı potansiyel ve de bu yarış için yeterli duran hazırlıklarıyla günün bankosu olarak yazılabilir.

Bu safkanın nefes yönünden etkilenip kötü koşması halinde iki ay ara sonrasında Adana'da katıldığı mücadelede formda safkan Pastor'e potoya yakın geçilen ve de bu mağlubiyetindeki en önemli sebebin jokeyinin yanlış rakip seçmesi veya atını çok güvenmesi sebebiyle iç kulvarı tercih etmiş olması olduğuna inandığım Cat People, bu defa Özcan Yıldırım tercihi ile ve de son koşusunu zorlanmadan kazanan kalite kısrak Pamphlyia koruduğu formuyla devreye girebilir. Diğer safkanların da tabelanın kalan basamakları için mücadele edeceğine inanıyorum.

MOURINHO: Kocaeli'de Açık 3 İzmit Koşusu'nu kazanan, Grup 1 Anafartalar'da dördüncü olan, ardından Grup 3 Mimar Sinan Koşusu'nda ikinci olup Açık 3 Yarışseverler Koşusu'nda 1.31 içinde koşarak yakın ara sekizincilik elde eden Mourinho, şüphesiz ki grubun çok üstünde bir safkan. Üstü üstüne gelen sert yarışlarının ardından bir müddet dinlendirilen safkan, bugün 63 kg ile piste çıkacak ancak ben bunun bu grupta herhangi bir sorun teşkil edeceğine inanmıyorum. 57 kg ağırlık altında yaptığı hazırlıklarını 800'ü 52 çok rahat şeklinde bir derece ile sonlandıran safkana handikap mücadelede jokey bindirilerek kilo indirimine gidilmemiş olması da ilgililerinin duyduğu güveni gösteriyor. Aradaki kilo farkını gücü ve de kalitesiyle kapatarak kazanabileceğine inanıyorum. Alternatif tektir.

Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

Dördüncü ayakta çıkartılan 5 Savaş Atı yerine 7 Taluzek eklenmiştir. 11.34

2.4.5.1.7.3
3.7.8.5.4.2
7 LAST CHANCE LADY BANKO
3.4.2.7
1 MOURINHO // 3.5
7.2.8.3.4

50.4 TL // 151.2 TL

->SOUTHWELL AT YARIŞI TAHMİNLERİ<-

->YARIŞ BÜLTENLERİNİN ANKARA TAHMİNLERİ<-

->ANKARA AT YARIŞI GALOPLARI<-

->ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİ<-

->YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR<-