BOSNA HERSEK//HIZLI AHMET: Son karşılaştıklarında Hızlı Ahmet'e bariz bir üstünlük kuran Bosna Hersek, böylece Selim Kaya idaresinde ilk birinciliğini aldı. Başarılı jokeyin artık safkanın stilini öğrendiğini ve nasıl kazanacağını anladığını düşünüyorum. Hızlı Ahmet ise geçen yarışında biraz tempodan, biraz da iç kulvardan gelmesinden dolayı kaybetmiş olabilir. Bugün tam bir taktik savaşı izleyeceğimiz kesin duruyor. Bu iki safkan elbette bugün dişli bir rakiple daha karşılaşacak. Daha önce geçmeyi başardıkları Gülhatmi pilotunu buldu ve ilk Grup 1 koşusunu kazandı. Övünç de bu defa iki kez arka arkaya kazandığı Halis Karataş'a döndü. Bu yılki grup yarışlarda birincilik koltuğuna yerleşen bu safkanlar arasındaki mücadele kazananı belirleyecektir.

LONG RUNNER: Kalite safkan son koşusunda eski yarışlarını aratan bir performans sergiledi. Bunun başlıca sebebinin Gökhan Kocakaya'nın yarışı önlerde kabullenmesi olduğunu düşünüyorum. O gün Alihan yüksek tempoda giderken ön grupta yer tutan safkan bir önceki yarışından neredeyse 1 saniye kötü derece çıkardı. Bu defa mesafe uzun ve Long Runner ismiyle müsemma olarak bu mesafeleri çok daha iyi koştuğunu önceki mücadelelerinde göstermişti. Yarışın temposu da istediği gibi olacak safkan her zamanki gibi sabırlı bir bekleyişle kazanacaktır. 

BALALAYKA//SÜRGÜNTAY: 1400 metre mesafeye kadar pek bir başarı gösteremeyen Balalayka uzun mesafeye çıktığında farklılaşarak arka arkaya grup koşular kazandı. Son yarışında 2800 metrede beklenenden kötü koşsa da 1600 metre mesafesinin de kendisi için ideal mesafeler arasında olduğunu düşünüyorum. Bugün, son koşusundaki ikinciliğini unutturacak bir performansa imza atabilir. Geçen yılın kazananı Sürgüntay, bu yarışı hedef yaparak hazırlandı. Bu sezon sadece beş kez piste çıkan safkanın rakiplerinden daha az yıprandığı da söylenebilir. O da şimdiye dek katıldığı koşularda bize 1600 metrenin kendisi için üst sınır olduğunu gösterdi. Bu mesafenin üstündeki tek yarışını ise en gerilerde bitirdi. Son iki koşusu birbirinden iyi olan safkan, yeniden şampiyon jokeyi Halis Karataş'la piste çıkacağı bu mücadelede geçen seneki başarısını yenileyebilir. 

->SERKAN YAŞAR ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ<-

Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

5.7.10.2.3
2.6.7.8.9.4
1.9.3.8.4.6
2.4 // 6
4 LONG RUNNER BANKO
12.14 // 16.2

50.4 TL // 151.2 TL

->YARIŞ BÜLTENLERİNİN ANKARA TAHMİNLERİ<-

->AQUEDUCT AT YARIŞI TAHMİNLERİ<-

->ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİ<-

->YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR<-