AHMET ALİ: Haziran ayından bu tarafa yaptığı yarışlarda orta sınıf, kısa vade atı olduğunu kanıtladı. Yarış hayatının ilk iki koşusunda beraber olup bir defa kazandığı jokeyi Barış Kurdu'yla uzun zaman yeniden bir araya gelip Yeksıra gibi bir rakibine potoda geçilen safkan, o gün yarışa çok iyi başlamamış, en geride hep dışarıdan dolanarak mesafe kaybetmiş, düzlüğe de en geride çıkmıştı. Düzlükte en dışa açılıp çok kuvvetli bir sprint atan safkan her geçen mesafede arayı biraz daha kapatmış ve burun farkıyla da geçilmişti. Bugünkü yarışın da o koşu gibi hızlı geçmesini beklediğimi söyleyemeliyim. Bu kez Ahmet Ali daha iyi yer tutar ve o kadar gerilerde beklemezse düzlükte rakiplerini avlayacaktır. 
FOLKART SOCIETY: Kazandığı yarışta ekürisi Santoroni Girl'ü az farkla geçti ve gerideki rakiplerine yedi sekiz boy fark yaptı. Bugünkü mücadelede ekürisinden ayrılan safkan, kendisine uygun bir grup daha bulmuş. Son koşusunu kazandığı Sinan Özen'le yeniden piste çıkan safkandan bir kez daha birincilik beklemek normal olacaktır. 

Ancak farklı kurgu yapacak ya da beşli ganyan oynayacak olup bu koşuda sürpriz arayanlar için, benim bu yarışta ilgimden kaçmayan iki safkan daha bulunuyor. Bunlardan ilki,  Ceteris Paribus. Geçen sene İstanbul'da Alkaş ekürisi adına kariyerine başlayan safkan, daha sonra Ankara'ya götürüldü. Oradan da İzmir'e geldi. Burada katıldığı son iki yarışında ise genel olarak beğenimi kazandı. Bu defa Barış Kurdu'nun da binecek olması, şansının ne kadar yüksek olduğunu da gösteriyor. Güçlü pedigrisini koşusuna yansıtması halinde günün en önemli favorisini geçebilir. Bir diğer sağlam orjinli safkan ise Thunder Road. Babası, Tapit gibi güçlü bir aygır. Annesi de Awesome Again temsilcisi olan bu safkan,  gördüğü yarışlarla eski formuna ulaştı. Bugün favori kötü koşarsa tatlı bir sürpriz gerçekleştirebilir.

NALKAPON DAYI'NIN İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Foto Finiş İzmir At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

İkinci altılıda 1 Folkart Society yerine 9 Thunder Road eklenmiştir. 5 Bavo Brao yerine 8 Doruk Rüzgar eklenmiştir. 17.16

3.12.2.10.8
4 AHMET ALİ // 7.13
9 THUNDER ROAD BANKO
6.3.1.4
1.4.7.11.9.3
7.3.2.11.9.13

30.24 TL // 151.2 TL

1. ALTILI

5.7.10.11.1.3.2
11.1.13
1.4.5.2.3.8.10
3.12.5.2.10
4 AHMET ALİ // 7.13
1 FOLKART SOCIETY BANKO

51.45 TL // 154.35 TL

->YABANCI YARIŞ TAHMİNLERİ (AFRİKA/ABD)<-


-> BÜLTENLARİN ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ<-

-> İZMİR AT YARIŞI GALOPLARI<-

-> YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR<-

-> İZMİR KOŞU İSTATİSTİKLERİ <-