10 Kasım Hasan Kurtuluş Ankara At Yarışı Tahminleri

ONARBEY

Maiden dışında koşmadığı yarış kalmadı. Kısa vadeliler, gruplar filan derken sonunda kendi topraklarına döndü. Çimde gitmediğini kesin olarak anladık. Ama bir öndeki Grup 3 yarıştaki ikinciliğiyle, ben kısa vadede, grupta rahat rahat koşar, kasamı doldururum, dedi. Bugün fazla söze gerek yok, Ahmet Çelik için de ,Onarbey için de yem kenteri bir yarış. 

HANDSOME HERO-SİN

HANDSOME HERO, unutulmaz Ankara Koşusu'nda kafayı alıp çok yüksek tempoda götürdü. Sebebi de Kurtellerin Triple Crown avcısı Call To Victory'ydi ama o yarışı bırakınca, Müslüm de bunu fark edemeyince sonlara depo boş girip dağıldı. SİN de benim potansiyel gördüğüm atlardan. sonlardaki kuvvetli sprinti bu yarışta işe yarayabilir. Yarışın çok hızlı gitmesine filan da gerek yok. Ayhan kardeşimin tercihiyle mutlaka yazılmalı.

UNICORN-CAPTAIN SWING

Kadir de, Saadettin de bugün tek yarış için Ankara'dalar. UNICORN, Bursa'daki ilk yarışında geç başladı. Koşu bir anda süratlenince de epey geride kaldı. Ama Kadir kardeşim o kadar güveniyordu ki sürekli temposunu arttırıp sprint atmaya teşvik etti. Nitekim sonlarda çok kuvvetli gelip kazanmasını da bildi. Bugün de o yarışın verdiği güvenle atını alıp Ankara'nın yolunu tutmuşa benziyor. CAPTAIN SWING, deseniz onun için de söylenecek fazla söz yok. Hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hem de Kraliça Elizabeth'deki dördüncülükleriyle sınıfını belli etti. Sado da boşa kürek çekmez. İkisi arasında bir yarış olarak görüyorum.

SELKUT

Bir türlü kazanamasa da kalite kalitedir. Zaten şöyle bir bakarsanız geçen seneki yarışlarıyla bu grubun çok üstünde bir at olduğunu tekrar hatırlarsınız. Bir yıl aradan sonra koştuğu altı yarışın arkasından iki defa çok yakın aralarla kaybetti. Biri baş, diğeri de yarım boy. Artık kendine geldi, kıvamını buldu, nefeslendi, toparlandı. Üstüne Ahmet Çelik kardeşimin de atlamış olmasıyla bana epey güven veriyor. Grup koşularda başarı sağladığı Ankara pistinde, hasret kaldığı o birinciliği alacağı gün, bugün. 

KANEKONUN OĞLU-SECRET BLOOD

Bu koşuda benim gönlüm üç yaşlılardan yana. Yarışa bakıyorum, Uçanfil önde akacak, arkasında Cambaz, Kanekonun Oğlu, geride de diğer ikisi. Kanekonun Oğlu düzlükte yarışı çalmaya çalışırken Secret Blood da sprintle noktayı koymayı deneyecek. Üç aşağı beş yukarı neticesi belli yarış. Ama Uçan Fil'i önde başıboş bırakırlarsa fişi çeker, ona göre. 

MADALYON-ZEKİ DAYI

MADALYON'un son yarışını çok beğendim. Eğer öne düşer, temposunu da verebilirse çıktığı gibi bitirebilir. Tabii ki süratli atlar var. Kafasına göre takılmasına izin vermeyebilirler. Bu durumda tempo da yükselir. Değil 62, 82 kilo olsa bile ZEKİ DAYI'ya gün doğar. Biraz gidişata bağlı bir yarış. Altta kilo düşen, son yarışları iyi olan atlar var. Arabian Prince, Gazınç gibi. Bir de kimi zaman tersin de tersi yarışlar yapabilen Özyel'i unutmamak lazım. Tempo düşük olursa öne yakın gidip yarışı çalabilir. Hatta Madalyon'a fırsat vermeyip kafaya da çıkabilir. İzleyip göreceğiz ama bence bu şekilde kapanır burası. 

Bugün film ikinci altılının ilk iki ayağında kopacak gibi duruyor. O iki ayağı H-H diyerek defterlerini dürdüm. Haliyle bazı ayaklarda da risk almak durumunda kaldım. Ama mesele yok sevgili kardeşlerim. Ben bu şablona inanıyorum. Yeter ki bankoların ayağına taş değmesin. 

NALKAPON DAYI'NIN BOMBA BANKOLU ANKARA TAHMİNLERİ 

Hasan Kurtuluş Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

4 ONARBEY BANKO
2.4.6.3.1
3.6 // 2
8.6.5.3.4.9.10.2.1.7.11
2.3.6.5.1 // 7.4
5.3

61.6 TL // 161.7 TL

2. ALTILI

8.6.5.3.4.9.10.2.1.7.11
2.3.6.5.1 // 7.4
5.3
5 SELKUT BANKO
2.3 // 1
5.1.7.4.8

61.6 TL // 161.7 TL

-> YARIŞ BÜLTENLERİNİN ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ<-

->İNGİLTERE NEWCASTLE AT YARIŞI TAHMİNLERİ<-

->ANKARA AT YARIŞI GALOPLARI<-

->ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİ<-

->YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR<-Tıkla Git

Yorum Gönder

1 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
  1. Yorumlarınızdan çok şey alıyorum. Başarılarınızin devamını dilerim, bol şans.

    YanıtlaSil