MAJOR TROWBACK Bugüne kadar on altı koşuya katılıp bir çoğunda favori yada plase durumundayken kazanamayıp hayal kırıklığına uğratan safkanı bugün foto finişe çok yakın görüyorum.Adana pistinde Ş-2'de ikinciliği gayet iyi olup, son yarışında ise inatçı yapısı ve iyi görüntüsüyle üçüncü olurken beğenimi kazanmıştı. Bugün daha uygun rakipleri arasında günün bankosu olarak öneriyorum.

EXCALIBUR Her ilde koşma özelliğine sahip olmasının yanı sıra daha sert rakipler arasında bile starttan düzgün çıktığı taktirde iyi koşularına şahit olduğumuz isim, kendini çok yakından tanıyan binicisi Ketme ile koşu içinde sıkıntı yaşamadığı taktirde koşuyu kazanacağını düşünüyorum. Günün bankosu. 

ANKA-FLASH GORDON Adana koşularını yakından takip ettiğim Anka bence bugün ideal mesafesine çıkacak ve rakipleri de tam istediği gibi duruyor. Bu aralar formda olan jokeyi Ahmet Çelik önderliğinde etkili sprinti ile kazanabilir. Önde numarayı aldığı yarışların da çok etkili olan FLASH GORDON kilosu biraz ağır olmasına rağmen ikinci sırada şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.


ROTABELLİ Bu seneye kötü giriş yapmasına rağmen son yarışlarında kalitesini gösteren safkan, son katıldığı 1400 metre sentetik kum yarışında önde yalnız kalıp çok kolay kazanırken bu tip gruplarda kolay kolay geçilmeyeceğini de bizlere açıkça gösterdi. Kısalan mesafe ve uygun rakipleri arasında günün bankosu olarak kuponlarınıza yazmanızı tavsiye ediyorum. 

ANKA Yeniden sevdiği mesafeye çıkıp uygun rakipleri de bulan isim son çalışmasında 24//37 rahat galop yaparken,açıkçası  uygun rakipleri yanında koşudan birincilik ile ayrılmasını bekliyorum. Günün bankosudur.