Nasılsın yeğen, iyi misin? Bugün gözlerim parlıyor, ağzımdan ateş çıkıyor, ejderha gibiyim yeğen. 

Sene 1992 yeğen. Çinli dostum Moçin Piçon, Veli'de ziyaretime geldi. Gelirken de bana hediye olarak ejderha yumurtası getirdi. "Nalko; Çin çon Çin, pon Çin ton, Çin pon tin." dedi. Yani yeğen gavurcadan tercüme etmezsem senin anlaman çok zor. "Bu yumurtalardan dünyada üç tane var. Eğer ona iyi bakar, kuluçkada tutarsan içinden çıkan ejderha yavrusu senin hizmetçin olur. Ne dersen onu yapar, yak dersen yakar, yık dersen yıkar. İşte o zaman gerçekten de gücün tartışılmaz." Neyse yeğen gel zaman git zaman yumurta çatladı. İçinden çıkan ejderha ben ne dersem onu yapmaya başladı. Sonra beraber müthiş kurgular çıkarmış olmamız mümkün. Beraber tevziyeyi almayı kafaya koymuştuk. O her gece ahırları gezer, atları tehdit ederdi. Ertesi gün biz ne yazarsak o gelirdi. İkimizin de cebi şişti. Ama birgün onu padokta otururken gördüm. Boynu büküktü. Yanına gittim. "Bana bak Ejder, seni morali bozuk görmüş olmam söz konusu. Bana derdini anlat." diye gözdağı verdim. O anda ağzından ateş püskürttü. "Nalko, ikimizin de cebinin şiş, karnının tok, sırtının pek olduğu söylentileri doğrudur. Ama senin yavuklun var, benim yavuklum yok. Bu kadar serveti önüne dökeceğim bir dilber bulamıyorum. Şu koca dünyada yapayalnızım, haberin ola." dedi. 

O gece sabaha kadar düşündüm. Ejder Kenan'a bir yavuklu bulmam mümkün müydü? İşte o anda aklıma Çinli dostum Moçin Piçon'un sözleri geldi. Bu yumurtadan dünyada üç tane var, demişti. Kalan iki yumurtanın nerede olduğunu bulmam lazımdı. Servetimi kullanıp araştırdım. Yumurtalardan birinin Çinli mafya Yarasa yiyen Moçun Tuson Fason'da olduğunu öğrendim. Ejder Kenan'a müjdeyi verdim. Sevinçten Ateş püskürttü, neredeyse Veli'yi yakıyordu. Hemen saçını taradı, duşa girdi. Yavuklusuna kavuşmak için can atıyordu. Ama o kadar kolay değildi yeğen. Çünkü Yarasa yiyen Fason, onu bir kalenin bodrumuna kapatmıştı. Şimdi anladın mı sana bu hikayeyi niye anlattığımı? Üstün altılı bilgimle hazırladığım müthiş İstanbul kurumda banko yazdığım Bodrum Kalesi'ni görünce aklıma Ejder Kenan geldi. 

Neyse yeğen, Ejder Kenan'a durumu anlattığımda, bana dönüp "Nalko, beni bu yaşa getirdin, cebimi şişirdin. Artık yuva kurmamın, çoluk çocuğa karışmamın zamanı geldi de geçiyor bile. Şimdi kanatlarımı açıp o Çinli dilberi Yarasa yiyen Fason'un elinden kurtarmam an meselesi. Hakkını helal et, ellerinden öperim." dedikten sonra bulutların arasında kayboldu. Geçen gün onu televizyonda gördüm yeğenim. Gavur dizisinde başrol oyuncusu olmuş. Onu gözlerinden öpüyorum. Senin de şansın bol ola. 

Nalkapon İstanbul At Yarışı Tahminleri 

1. ALTILI 

3.2.4

4.5.2.7.6.10

2.4.1.3.5.6

3.1.2

6 BODRUM KALESİ BANKO

5.6.2.4.8.7.3.1

53.76 TL // 161.28 TL 


2. ALTILI

6 BODRUM KALESİ BANKO

5.6.2.4.8.7.3.1

4.5.6.2

1.5.4.3.6

3.4.7.5.10

9 WHITE NOBLE // 10.8

56 TL // 168 TL