Nasılsın yeğenim, iyi misin? TJK Reisi yine peşimde. Kurgularımın müthişliği onu çıldırttı. Yardakçılarıyla yaptığı gizli toplantıda, ne yapın edin, Nalkapon'u yatırın, demiş. 

BURSA KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Benimle dans etmek zordur, samba bilmeyen piste çıkmasın. Her ne kadar o TJK Reisi olsa da, yardakçısı fazla olsa da, benim de seyis yeğenlerim, antrenör dostlarım olduğu söylentileri doğrudur. Bu alem buzdağıysa TJK Reisi görünen yüzü, ben de görünmeyen yüzüyüm yeğen. 

Sene 1996, o zamanlar Veli'deki bütün ahırlar benden soruluyor. Aylardan Eylül, yapraklar dökülüyor, her akşam sahilde biramı yudumlarken mehtabı izliyorum. Yine birgün sahilden döndüğümde eski seyis yeğenlerimden Bitik Ahmet'i padokta boynu bükük otururken gördüm. Ne olduğunu sorduğumda bana dönüp "Dayı'm az önce gavur atları geldi. Onları görünce boynum bükülmesi söz konusu. Yıllardır hiçbirini geçemememiz mümkün. Bu sene de geçemezsek canıma kıyarım, haberin ola." dedi. 

BURSA YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Lüks ahırıma gidip uzandım. Gözlerim tavanda düşünmeye başladım yeğen. Yıllardır gavur atlarını geçemiyorduk. Bunun sebebini bulmam lazımdı. Sabah erkenden uyanıp gavur atlarının galoplarını izledim. Rüzgarla yarışmaları söz konusuydu. Gavur seyislerden Kikirdek Riçırt, kesin kazanacak gözüyle baktığı atı Galtee'yi ahırına götürüp bir poşet çekirdekle tribünlere çıktı. Ben de çaktırmadan onun iki sıra arkasına oturdum. O zamanlar gavurcayı adım gibi biliyordum. Alman yavuklum Sarı Şeker Sabrina, beni her gece gavurca çalıştırıyordu. Sabaha kadar çalışıyorduk yeğen, anlarsın ya. On dakika sonra Kikirdek Riçırt'ın yanına antrenör Alman Kurdu Stoltfus geldi. Aralarında konuşmaya başladılar. Stoltfus, Riçırt'a dönüp iki gün sonra yarışı kazandığımızda sana son model bir Mercedes almam söz konusu olabilir, dedi. Riçırt, kikirdeyerek ona dönüp "Desene Mercedes'im oldu. Zaten Edward'la konuştum. O da kazanırsa bana özel uçak alacak. Şu Türkler ne kadar keriz. Her sene gelip onları kaz gibi yoluyoruz" dedi. Sonra ikisi birden kahkaha attılar. Her ne kadar çok sinirlenmiş olsam da misafirperverliğimizi göstermek için onları dövmemiş olduğum söylentileri doğrudur. Sadece ayağa kalkıp bir tek söz söyledim: Baba bakın gavurlar bu havalarınızı söndürmemiz an meselesi. Bu yıl sizi eliniz boş döndürmek için bütün gücümü kullanmam mümkün. Benim adım sürpriz, soyadım bomba. Ben bu oyunu bozarım, bu böyle biline. 

BURSA AT YARIŞI GALOPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yeğen artık buna bir son vermenin zamanı geldi de geçiyordu bile. Hemen eline bülteni aldım. Kazanacak iki at gördüm. Birinin Airman, birinin de Bold Pilot olması mümkündü. Ertesi gün Airman koşacaktı. Onu padokta gördüm. Bir eli çitlerdeydi, bir elinde de saman vardı. Etrafı izleyip dişini temizliyordu. Yanına gittiğimde bana hürmette kusur etmedi. Kendine çekin düzen verip elimi öptü. Ona, ne bu halin Havalı, Karadeniz'de gemilerin mi battı, dedim. Bana dönüp kişneyerek "Nalko Dayı, gavur atlarını görmedin mi, bizi yarın eşek geçer gibi geçecekler, kendimi fazla zorlamamam ama kafaya da takmamam söz konusu." dedi. Elimi omzuna atıp üstün hatiplik bilgimi kullanarak bu meselenin vatan millet meselesi olduğunu anlattım. Beni can kulağıyla dinledi. Ne gerekiyorsa yapacağı sözünü verdi. Ertesi gün onu yarıştan önce padokta gördüm, jokeyi üstündeydi, bana bakıp göz attı. Hatırla yeğenim, tırnak ucuyla geçildi. Yarıştan sonra utancından iki ay yüzüme bakamadı.

Sırada Bold Pilot vardı. Elime bir poşet meyve alıp ahırına girdim. Kendime bir ufak açtım. Ne kadar ısrar etse de bir yudum vermedim yeğenim. Yarıştan önce içmesi mümkün değildi. İki üç saat dertleştik. Ona yarışın taktiğini verdim. "Bana bak Kara Pilot, senin gücünü herkes biliyor, bu gavur atlarının şımarık olduğu söylentileri de doğrudur. Yarın son iki yüzde bu Kikirdek Riçırt'ın atı Galtee'nin yanına gel. Sonra seni biraz geçmesine izin ver. Bırak şımarsın. Son ellide de Osmanlı tokadını indir. Başka türlü geçemezsin haberin ola." dedim. Tam da dediğim gibi koştu yeğenim. O kazandığında sabaha kadar ağladım. Yarıştan sonra bana bakıp başıyla selam verdi. 

Görüyorsun yeğen, sence TJK Reisi'nin gücünün bana yetmesi mümkün mü? Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

İNGİLTERE WINDSOR AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

6.2.4.5.1.7
8.12.11.3.1.5.6
1 KOCAPOLAT // 3
1.3.2.7.8.9.6.4
7 EL CAMİNO BANKO
4.6.9

70.56 TL // 141.12 TL

2. ALTILI

1.3.2.7.8.9.6.4
7 EL CAMİNO BANKO
4.6.9
6.5.2.4.1
7 ALPHA KURT // 5.1
9.7.10.2.3.8

50.4 TL // 151.2 TL

HASAN KURTULUŞ'UN BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ YAYINDA