20 Ekim Salı günü Ankara 75. yıl hipodromunda günün son koşusunda pistlerimizde görmemeyi umut ettiğimiz üzücü bir kaza meydana geldi. Start verilir verilmez liderliği alan Saçansoy isimli safkan, son dönemin en başarılı aprantilerinden biri olan Mehmet Salih Çelik idaresinde ilerlerken son viraja gelindiğinde binicisinin üstünden attı. Üzücü kaza esnasında genç ve başarılı apranti birkaç safkanın altından sürüklendiği esnada Akın Sözen'in idare ettiği Mavi Kalp isimli safkan durumdan etkilenerek dengesini yitirdi ve binicisini üzerinden attı. 

Edindiğimiz bilgi, jokey Akın Sözen'de herhangi bir sağlık sorunu görünmezken Mehmet Salih Çelik'in bilincinin açık olduğu ancak kolunda kırık tespit edildiği  ve pistlerden bir süre uzak kalacağı yönünde.

Her iki binicimize de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve bu tür üzücü kazaların bir daha yaşanmamasını diliyoruz. 

MEHMET SALİH ÇELİK HAKKINDA

Jokey Ahmet Çelik ve jokey Müslüm Çelik'in kardeş olan Mehmet Salih Çelik, kariyerine 2018 yılında başladı ve o yıl katıldığı dört yarışın ikisini kazanıp birinde de tabela yaparken umut vaat eden bir binici olduğunu gösterdi. İki yıllık yarış kariyerinde 835 safkanla koşulara katılarak ve 141 birincilik, 93 ikincilik, 107 üçüncülük, 86 dördüncülük elde etti. Tabelaya girme oranı %51 olan başarılı aprantinin jokeyliğe adım atmasına ise sadece 9 yarış kalmıştı. 

Umarız ki aprantimiz en kısa sürede sağlığına kavuşarak pistlere geri döner ve başarılı kariyerini sürdürür.