Bugünkü şablonumu pisti görmeden hazırlamak istemedim. O yüzden biraz gecikme oldu. 

EMİNADAM//DOSTBAĞI: Eminadam kazandığı yarışta biraz geç başlamış, aprantisi de yarış boyunca pisti dolaştırmıştı. Ayrıca safkana hakimiyet kurma konusunda da ciddi problemler yaşadı. Aslında o gün Eminadam kazanmak istedi ve kazandı da denilebilir. Güçlü bir Kaizbert olmasının yanı sıra, aşırı istekli görüntüsü de benim dikkatimi çekti. Bugün Tolga Yıldız'la o yarışının da üzerine koyacaktır. Dostbağı ise kazandığı ikinci yarışta en azından kum pistte ne kadar etkili olabileceğini göstermişti. 1200 metrede çıkardığı 1.21 derece oldukça iyiydi. Yaklaşık olarak üç aydır pistlerden uzak olan bu tayın ufak tefek sorunları olduğu açık. Zaten Kaizbert orjinlerin büyük çoğunluğunda tendon sıkıntısı var. Ancak Akça ekürisi oldukça iyi işler çıkartıyor. Kaizbert koşma konusunda da uzmanlar. 

ANGEL OF LOVE//GLITZY: Angel Of Love, en son koştuğu Açık 3 yarışta İllüzyon'a kaybetmişti. İllüzyon ise dün daha sert rakipleri çok da zorlanmadan geçti. Glitzy ise şimdiye kadarki yarışlarında sürekli olarak Gülüm Osman'ın gölgesinde kaldı. Açıkçası Gülüm Osman hiç koşmamış bir tay olsaydı Glitzy şu anda kariyerine birkaç grup koşu birinciliğini sığdırmıştı. Bugün Ayhan Kurşun'la ilk defa koşacak olan tay, jokeyi ile iyi bir uyum yakalar, önde de temposunu kurarsa burada Angel Of Love'la çetin bir mücadeleye girecektir.

COŞKU: Uzun mesafede kazandığı maiden yarışın ardından bugün boş kiloyla denk rakiplerinin arasında koşuyor. Kızıltüy, Şekerağa, Şekerhanım, Beyazbulut gibi atlarla anneden kardeş olan Coşku, mesafe ve pist uyumunun yanı sıra çok müsait kilosuyla da rakiplerinden öne çıkıyor. Bugün Mehmet Salih Çelik deklaresinin de yerinde olduğunu düşündüğüm safkanın buradan birincilikle ayrılmasını bekliyorum. 

HASAN KURTULUŞ'UN BURSA YORUMLARINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 

Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

10.4.5.3.9.2 // 6.11
1.6.5.8.4.3.2.7
6.4 
6.9 // 5
2.4.3.5.1.6
8 COŞKU BANKO

80.64 TL // 161.28 TL

Aşağıdaki içeriklerimiz de ilginizi çekebilir:

1-) BURSA AT YARIŞI GALOPLARI

2-) BURSA KOŞU İSTATİSTİKLERİ

3-) BURSA YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR

4-) İNGİLTERE PONTEFRACT AT YARIŞI TAHMİNLERİ

5-) İNGİLTERE WOLVERHAMPTON AT YARIŞI TAHMİNLERİ