PROXY Geçtiğimiz yıl Ankara pistinde ağır çimde kazandığı koşu sonrası 160 günlük bir ara verip idmanlarını eksiksiz şekilde sürdüren safkanın annesi CENSORED Şampiyon isim KANEKO ile kardeş. Bugün kilosu rakiplerine oranla biraz ağır olsa da kalitesiyle ilk şans verdiğim isimdir.Bu sene gördüğü yarışları sonrası iki gün önce 23//49 rahat yaparken çok rahat örüntü sergileyen OBRA REİS ikinci şans verdiğim isimdir. Son koşusunu etkili sprint atarak kazanıp bugünkü mesafeyi 1.33 ile tamamlayan PARAVANİ ve Halis Karataş faktörü ile DIDACTIC sırasıyla şans verdiğim isimlerdir. 

DAYIMBENİM Bu sezon sentetik kumda bir yarış gören safkan Ulan Bator'un beyaz bayrak ayna yaptığı koşudan ikinci olarak ayrılmıştı. Uzun zamandır U.Polat ile hazırlıklarını sürdüren isim temposu biraz yüksek olacak koşuda etkili sprinti ile en şanslı isimdir. Daha çok uzun mesafeli koşularda şanslı olmasına rağmen son yarışını kazanan ULAN BATOR ve sürekli ağır kilo ile çıktığı idman pistinde son olarak iç pistte 22//36 yaparak koşuya eksiksiz katılacak olan SINCLAIR sırasıyla şans verdiğim isimlerdir.

ŞANŞİMŞEK Uzun zamandır Şanlıurfa pistinde hazırlandıktan sonra son iki çalışmasını İstanbul pistinde yaparken en son bugünkü binicisi Ahmet Çelik ile 27//52 rahat yapan tay iyi görüntü sergiledi. Son işinin hakkını verirse koşudan biricilik ile ayrılacağını düşünüyorum. Günün bankosu.

4. Koşu geçen yarışında adeta gövde gösterisi yapıp sitili dışında çıkıp bitiren Signora bugün de benzer bir şey yaparsa diye korkmuyor değilim. Potansiyel olarak her zaman beğendiğim Karagülüm, Seluşka ve Hira yanı sıra bircok isme şans verilmesinden yanayım.

5. Kosu Gözümde günün en zor yarışı El Nino çim gider mi diye düşünmüyor değilim. Corcovado ve Bayezid yanı sıra birçok isim şanslı.

6. Koşu Melihefe bu isim Özpar ile aynı kan hattına sahip zaman zaman başarılı yarışlarını izledik Kurtel ekurisi farkı ile de bu kan hattı daha değerli hale gelecektir. Son viraj ile anneden kardeş olan Gümgüm de ihmal edilmemelidir.