MY BILLIONARIE: My Royal Sun, Baldemar, Serseri gibi ayağına çabuk, seri atların startla birlikte liderliği almak için yapacağı mücadelenin zaten 1200 metrede koşulacak olan bu yarışın temposunun oldukça yükselmesine sebep olacağını düşünüyorum. My Billionarie ise kısa mesafede pist ayırt etmeden etkili koşan, iyi bir sprinter olarak grup içerisindeki atlar arasında ön plana çıkıyor. 

TEK KURŞUN: 1400 metre mesafeli son yarışında Sanberk'e yarım boyla geçilip Ateşbibi'yi geçmesini bilen Tekkurşun, ilerleyen dönemde daha da iyi yerlerde olacağını gösterdi. Bugün ilk kez uzuna çıkacak olsa da taşıdığı potansiyel ve de sahip olduğu orjinle herhangi bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ayrıca beyaz bayrak ayna yapmasına da müsait bir gidişat var. 

PASTORAL SENFONİ: Uçan Fil, Arts Man, Dorukrüzgar gibi tempo seven rakiplerin bir arada olacağı koşuda yarışın hızlı başlaması beklenebilir. Pastoral Senfoni bir önceki yarışında da benzer şartlarda mücadele etmiş, iyi bir bekleme yarışı yaparak sonlardaki ataklarıyla az farkla da olsa koşuyu kazanmasını bilmişti. Bugün de aynı taktikle koşarak rakiplerini mağlup edebileceği şartları bulmasıyla alternatif tek olarak yazılabilir.

YETİM AHMET: 1900 metre üstünde altı birinciliği olan Yetim Ahmet, bu kez tam mesafesinde, oldukça da müsait rakiplerle bir araya gelmiş durumda. Yarışın çok hızlı gitmeyecek olması biraz dezavantaj teşkil edebilir ancak mücadelenin az atla yapılacak olması, bu durumda avantaj olarak düşünülebilir. Grubun içinde giderek sonlarda dış kulvardan yapacağı ataklarla koşuyu lehine çevireceğini düşünüyorum. 

Programın ilk ve de son ayaklarında sürpriz arayacağım için oraları kapattım. Herkese bol şans diliyorum.

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

5.1.7.6.2.3.4
1.4.6.5
1.3.6
2 PASTORAL SENFONİ // 5.6
4 YETİM AHMET BANKO
2.3.1.5.7.6.9.3

47.04 TL // 141.12 TL