31 Ekim Nalkapon Ankara Altılı Ganyan Tahminleri

Şu anda moralim çok bozuk. İzmir'de deprem oldu yeğen. Binalar devrildi. Çoluk çocuk, yaşlı genç öldü. Nasıl moralim iyi olsun? Her ne kadar çok kuvvetli pazularım olsa da, gücümün sınırları bilinmese de doğanın gücüne karşı benim de çaresiz olduğum söylentileri doğrudur. Deprem, heyelan, fırtına, kasırga, hortum yeğen. Bunlara karşı koymanın imkansız olması mümkün. Ama önlemini alabilirsin. Dün akşam haberi alır almaz Japonyalı dostum ünlü bilim adamı Toşinori Toşiba'yı aradım. Bana söylediği tek bir şey oldu: O deprem burada olsaydı, bir tane bile evin yıkılmaması mümkündü Nalko.

Sonra süper teknoloji telefonumla bazı araştırmalar yaptım. Meğerse Japonlar gelip Mimar Sinan'ın kullandığı teknolojiyi çalmışlar. Bunları da binalarına uygulamışlar. Çimentodan, demirden çalmadan evler yapmışlar. Bizim müteahhitler öyle mi? Hepsi en kalitesiz kumu, demiri, çimentoyu az az kullanıp binaları dikiyorlar. Onları affetmem mümkün değil. Binası yıkılan müteahhitin Taksim Meydanı'nda sallandırmak lazım yeğenim. Bak o zaman bir daha malzemeden çalıyorlar mı?

Sene 1989. O zamanlar inşaatlarda amelelik yapıyordum. Birgün yeni bir inşaata başladık. Ustabaşı, çimentoya kireç, kuma da un karıştırıyordu. Onu kenara çekip "Bana bak Mala Ahmet, yaptığın doğru değil, haberin ola. Bu şartlar altında seninle çalışmamam söz konusu olabilir." diye tehdit ettim. O da bana, müteahhitin emri olduğunu söyledi. Sonra da ben nasıl gösterdiysem harcı öyle yaptı. Harca karıştırmak için aldığı unları da mahalledeki fırına gönderip fakir fukaraya ekmek dağıttırdım. Akşam olduğunda malzeme bitti. Müteahhiti arayan Mala Ehmet, malzemenin bittiğini söyleyince müteahhit ilk taksiyle geldi. 

İnşaata geldiğinde "Beni batırmış olmanız mümkün. Ben size demirin üçte biri, kumun yarısı kullanılacak demedim mi?" diye bağırmaya başladı. İşte o anda ona bir ders vermemin zamanının gelip geçtiğini anlamıştım. Önceden hazırladığım kementi iki sallayıp tam kafasından geçirdim. Sonra da gerdirip sıktım. Mala Ahmet'e kalan malzemeyle bir harç hazırlattım. Ama tam da müteahhitin istediği gibi. Sonra da hazırladığım kalıbın için yatırıp üstüne harcı döktüm. Harç donduğunda onu direk gibi diktim. Kalıbı parçaladım. "Kurtar kendini Yarım Malzeme Müteahhit Mustafa." dedim. İki sağa, iki sola kıvranıp harcı parçaladı yeğenim. Sonra birden yere kapanıp hüngür hüngür ağlamaya başladı. Dersini almıştı. Aklı başına gelmişti. 

Ertesi gün en son kalite çimentoları, demirleri, kumları getirdi. Mala Ahmet'le el ele verip on beş günde yedi katlı binayı diktik. Sonra Müteahhit Mustafa beni yanına başmühendis olarak aldı. Binayı yaparken geliştirdiğim birkaç sıva tekniği onun dikkatinden kaçmamıştı. Onunla birlikte Türkiye'nin her yerinde bina yaptık. Aradan 10 yıl geçti. Büyük İstanbul depremi olduğunda onun yaptığı binanın önünde, arkasında, sağında, solunda ne kadar bina varsa yıkıldı. Bir tek onunkiler ayakta kaldı. Müteahhitler cezaevine kondu. Hepsi malını mülkünü kaybetti. Ama Müteahhit Mustafa dimdik ayaktaydı. 

O akşam beni yanına çağırdı. "Nalko, seninle yıllardır müthiş işler yaptığımız, sayende köşeyi döndüğüm, bir de cezaevine girip don mintan kalmaktan kurtulduğum söylentileri doğrudur. Eğer bu evrakları imzalarsan benim neyim varsa senin olacak." dedi. Bunu kabul etmem mümkün değildi yeğen. Ben Müteahhit Mustafa'yı kurtarmak için değil, o evlerde yaşayanları korumak için bu yola kellemi koymuştum. Elimdeki eldiveni çıkarıp masaya koydum, askıdaki ceketimi alıp kapıdan çıktım. Bir daha da dönmedim. Çünkü artık Mustafa'nın akıllandığından emindim. Artık, Veli'ye geri dönüp üstün altılı bilgimi konuşturmam söz konusuydu.

FOTO FİNİŞ'İN ANKARA TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Nalkapon Ankara Altılı Ganyan Tahminleri

2. ALTILI

3.9.5.1.2.4
5.6.4.1.3
4 PÜRDİKKAT BANKO
2.1
3.4.1.7.8
4.7.8.11.9.10.6.5.3.2

Ankara yarışlarına dair aşağıdaki içeriklerimiz de ilginizi çekebilir. Başlıkların üzerine tıklayarak gözatabilirsiniz: 

YARIŞ BÜLTENLERİNİN ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ANKARA AT YARIŞI GALOPLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.