31 Ekim Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

BABAMEDET: Önde boş kalıp düzlüğe kadar kendi temposunda geldiği yarışlarda çok etkili olabilen safkan, bugün bu grupta herhangi bir rakibi kendi stili dışında koşmazsa yine istediği elverişli koşulları bulacak gibi duruyor. Son beş koşusunda kazandığı üç mücadelede de önde yalnız kalan Babamedet'in daha önce bir defa kısa mesafede tecrübe ettiği Ankara pistindeki ikinci yarışından birincilikle ayrılabileceğini düşünüyorum.

ÜNLÜHAN//ZANAPALI: Bu koşuda en belirleyici faktörün mesafe olduğunu söyleyebilirim. Çünkü atların güç dengesine baktığımızda aralarında pek bir fark olduğu söylenemez. Ünlühan, 1200 metre mesafede katıldığı sekiz yarışta beş birincilik, bir ikincilik yaparken Zanapalı da sekiz yarışta dört birincilik ve iki ikinciliğe sahip. Bu safkanlardan Ünlühan önlerde yer tutmayı severken Zanapalı bekleme yapan bir isim. Yani Ünlühan önde Obrada ile kapışmaya girerse bu durum geriden gelecek olan Zanapalı'nın işine çok yarayacaktır.

Gruptaki diğer atlara baktığımız zaman Bruce Wayne'nin üç defa koştuğu bu mesafede yalnızca şartlı 1'de kazandığını, Obrada'nın 10'da iki, Spartacus'un 20'de dört, Karaderviş'in ise 12'de bir yaptığını görüyoruz. Başta da belirttiğim üzere bu mesafede koştukları yarışlarda oransal anlamda rakiplerine bariz üstünlüğü bulunan Ünlühan ve Zanapalı'dan birinin yarışın gidişatına göre bu koşudan galip çıkmasını bekliyorum. İkisi eksik koşarsa yarış içindeki bütün safkanların şansı birbirine eşit görünüyor.

PÜR DİKKAT: Valencia gibi, biri dişi tay deneme olmak üzere dört defa grup koşu kazanan bir safkanla anneden kardeş olan safkan, daha ilk koşusunda, sahip olduğu yetenekleri sergileme imkanı buldu. O gün yarış başladığında jokeyi oldukça sakin bir şekilde grubun gerilerinde yer tutup düzlüğe kadar sabırlı bir bekleyişin ardından tayına komut verdi ve safkan çok düzgün aksiyonlarla gelip öndeki rakibini atlayarak kazandı. Bugünkü rakiplerinin de çok sert olmadığını düşünüyor ve banko öneriyorum. 

ALTEPE: İstanbul'da sentetik pistte katıldığı koşuda Grup 3 yarışta Babaismail ve Sürgüntay'ın hemen arkasında bitirirken Taykut, Artuklu ve Ertemiz'i geçmişti. O gün yarışın başlarında tempo düşük olsa da ilk 400 metreden sonra safkanın ihtiyaç duyduğu kadar süratli gitmemişti. Ancak o gün grubun sertliğinden ötürü üçüncülüğü bile başarı olarak görebiliriz. Bu defa Eser'in, Yollaraz'ın, Oğlum Serkan'ın bir arada olması temponun üst seviyelerde seyredeceğini gösteriyor. Safkanı yakından tanıyan Halis Karataş'ın bugün doğru yerlerde giderek tam zamanında sprinte kalkarak bu rakiplerini geçmesini bekliyorum. 

Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3.4.1.2.7
1.3.4 
5 BABAMEDET// 3.2
3.9.1.5.2.4.7.8.6
1.5 // 6.3.4.2
4 PÜR DİKKAT BANKO

18.9 TL // 151.2 TL

2. ALTILI

Son ayakta 1 yerine 5 eklendi. 13.03

3.9.1.5.2.4.7.8.6
1.5 // 6.3.4.2
4 PÜR DİKKAT BANKO
2 ALTEPE BANKO
1.3.8.4 // 6.7
2.6.8.4.3.7.11.5

40.32 TL // 181.44 TL

Ankara yarışlarına dair aşağıdaki içeriklerimiz de ilginizi çekebilir. Başlıkların üzerine tıklayarak gözatabilirsiniz: 

YARIŞ BÜLTENLERİNİN ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ANKARA AT YARIŞI GALOPLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.