Nasılsın yeğenim iyi misin? Bugün Süpürgeci Sülo yeğenimle yaptığım gizli görüşmelerin sonuçlarını yazacağım sana haberin ola. İyi not al, sonra unutup yatmanı istemem. Benim İstanbul bültenlerindeki başarım tartışılmaz. Geçen sene 40-50 bin tevziye dağıtılan bültenlerde verdiğim favori bombalarımı iyi hatırla. Artık devir benim devrim. Bombalarımı bekle.

Süpürgeci Sülo yeğenim sabah erkenden kalkıp tek tek ahırların kapılarını dinledi, günlerdir benim için galopları takip ediyor, sabah gezintilerinde atları inceleyip gizli notlar tutuyor. Her akşam da rapor veriyor. Dayı dedi saba müthiş bir haberim var. Aracılar Proxy'ye çok iyi bakıyorlar. Her sabah fındık, fıstık, bal, muz taşıyorlar. Onun yediklerini ben yesem düz duvara tırmanırdım. Atı gördüm maşallahı var. Kasları Muhammed Ali'nin pazuları gibi, karnı dümdüz, arkaları çok sağlam, yarış saatini bekliyor. 

Gördüğün gibi yeğenim bankomuz hazır. Onun kazanacağını biliyoruz. Kilosuna bakma sen, Sülo yeğenim nokta atışlarıyla tanınır bu böyle biline. Ona itimadım sonsuz. Geçen sene verdiği 20-30 ganyanlı bombaları hatırla. Nasıl da ganyanda caka satmıştın. Onun kredisi ben de bitmez. Eğer bu dediği de olursa, bir buçuk Adana dürümü midesine indirip üstüne köpüklü ayran göndermem an meselesi. 

Gargara Osman, Yancı Hikmet, Erkete Orhan, Çaykur Rıza, emekli takımından Kılıbık Hüseyin hepsi de bugünkü müthiş İstanbul kurgumu bekliyor. Onlara geçen haftadan söyledim Sülo yeğenimin hazırlıklarını yaptığını. Eğer bankom gelir de tevziyeye ortak olmazsam hepsini alıp rakı masası kurma sözü verdim. Ondan da iyi çalıştım yeğenim, boşa harcayacak param yok. Eğer bankom gelmez de beşte kalırsam onlar beni pavyona götürecek. Erkek adam söz verir, adam olan sözünü tutar yeğenim. Bu sözü 40 sene önce pavyonda tanıştığım Nazlı Nazire'ye söylemiştim. Bana hasta olmuştu. Şimdi herkesin ağzında. 

Lafı uzatmaya sevmem, az laf çok iş yeğen. Haydi bakalım ganyanlarda Nalkapon kuyruğu olmadan yerini al. Gözlerinden öperim, şansın bol ola.