SER EMİR: Bugün rakiplerine oranla az bir kilo farkıyla koşacak olan Ser Emir'in son uzun mesafe yarışını ölçü almazsak bugünkü rakiplerinin geçmiştekilere nazaran daha zayıf olduğunu söyleyebiliriz. Kısa mesafede daha etkili sonuçlara imza atan safkanın bugün buradan birincilikle ayrılmasını bekliyor ve banko olarak öneriyorum. 

CALIFORNIA // BLUE MOONLIGHT: Anne hattında Zilzal kanı bulunan Kaneko temsilcisi California'nın çim pistte de başarılı olmasını bekliyorum. Bugün ilk kez çimi tecrübe edecek olan safkana bir şans vermekte fayda var. Bu yıl start aldığı üç yarışta da tabela içerisinde yer bulan ve kazanabilecek forma ulaştığını düşündüğüm Blue Moonlight koşudaki bir diğer şanslı isimdir. 

QUEEN SALIMA: 4 aydır pistlerden uzak olan kısrak çok iyi bir hazırlık dönemi geçirmiş görünüyor. Mesafenin ara sonrası için biraz uzun durması beni tedirgin etse de yeteri kadar uzun işinin olması küçük kuponlarda risk almaya değecek ölçüde hazır olduğunu gösteriyor. 

ŞEHLEVENT // ÜNSALMIŞ: Son startında tek olarak önerdiğim Şehlevent bu kez daha yatkın olduğu uzun mesafeye çıkıyor olmasıyla kuponlardaki yerini almalıdır. Bugün için sürpriz konumda olan ancak geçtiğimiz yıl beğenimi kazanmasına rağmen bir türlü düşündüğüm yarışları yapamayan Ünsalmış bu sene gördüğü iki koşunun ardından sert jokeyi İbrahim Halili Ketme ile iştirak edeceği bu mücadelede ihmale gelmeyecek bir diğer safkandır. 

Bugünkü Adana programı sürprize açık bir görüntüye sahip ve ben de kurgumu bu şekilde oluşturdum. Umarım düşündüğümüz safkanlar şans bulur ve günün sonunda yüzümüz güler. Herkese bol şans dilerim.