SAFARİ // EMİNADAM: Safari, İstanbul'da koştuğu yarışlarda geçtiği atlarla kendini ispatlamış bir tay. Önde süratli tempoda götürmek isteyeceği bu koşuda kendi stilinde koşan rakipleri olsa da sahip olduğu potansiyelin uğrayacağı baskıları yenmeye yeteceğini düşünüyorum. Eminadam ise geriden gelmeyi seven bir Kaizbert tayı. O da son iki koşusunda barındırdığı potansiyeli ve yeteneğini gösterdi. Bugün ön tarafta oluşacak olan muhtemel süratli tempodan istifade ederek potoyu önde geçebilir. 

CHAIRMAN // BRAVE GLADIATOR: Son koşusunda start çıkışında iyi yer tutamayınca dışarılardan dolanmak zorunda kalan Chairman, çok iyi bir yarış çıkarıp sonlarda giriştiği başa baş mücadeleyi potoda kaybetmişti. Bu defa jokey değişikliğine de gidilmiş olmasıyla şansı bir kat daha artmış durumda. Brave Gladiator ise ilk iki startında olduğu gibi Tolga Yıldız'la piste çıkacak. Son koşusunda mesafenin kısalmış olmasından olumsuz etkilendiğini düşünüyorum. İlk yarışında geçildiği Magic Rock'ın daha sonra arka arkaya üç yarış kazandığını, katıldığı kısa vadeli yarışlardan birinden de birinci ayrıldığını hatırlamak lazım. Bu defa mesafenin daha ideal bir hal almasıyla o da şanslı olacaktır.

TLOS: Dört yarış önce Danyal Kaya'yla aynı mesafede daha sert rakiplerini geçti. Son koşusunda ise Babaros'a potoda kaybetmişti. Ancak o gün aralarında on iki kiloya yakın bir fark bulunuyordu. Ayrıca o koşu da Tlos, stili rakiplerinden ötürü önde hızlı gitmişti. Bugün daha hafif tempoda götürmesini beklediğim bu mücadelede rakiplerine son ana kadar direnebilecek forma sahip olan safkandan birincilik gelebilir. 

MEHTAR: Uzun bir ara sonrası iki kez piste çıkan safkan, ikisinde de ikinci oldu. Her ikisinde de formda safkan Babamedet'e kaybeden safkan bugün bu koşudaki sert rakiplerine göre çok önemli bir kilo avantajına sahip. Geçen sene girdiği birçok grup yarışta başarılı sonuçlar elde eden Mehtar'ın bugünkü rakiplerinden Atlıbey'in dört aydır koşmuyor olması, Harunbaba ve Ulubeyi'nin aynı stilde atlar olması gibi faktörlerin de etkisiyle bu koşuda birinciliğe çok yakın olduğunu düşünüyorum. 

NALKAPON DAYI'NIN 2 BANKOLU KOCAELİ TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş Kocaeli At Yarışı Tahminleri

3.7 // 5.2
3.1 // 9.4.7
7.8.10.3.2
2 TLOS // 1.6
6 MEHTAR BANKO
2.1.4.7.5.6.13.12

11.2 TL // 168 TL 

ALTILI GANYAN 1.173 TL İKRAMİYE VERMİŞTİR

1-) YARIŞ BÜLTENLERİNİN KOCAELİ TAHMİNLERİ - YENİ İÇERİK!

2-) KOCAELİ KOŞU İSTATİSTİKLERİ

3-) KOCAELİ AT YARIŞI GALOPLARI

4-) İNGİLTERE CATTERICK AT YARIŞI TAHMİNLERİ

5-) İNGİLTERE SOUTHWELL AT YARIŞI TAHMİNLERİ